Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz Büyüklüğü 850 Milyon Lira Olan Şirket O Belgeyi Kaptı

Geçen yıl halka arz olan Pasifik Eurasia Lojistik Dış Ticaret A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde yeşil lojistik belgesine dair bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Halka Arz Büyüklüğü 850 Milyon Lira Olan Şirket O Belgeyi Kaptı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yurt içinde ve yurt dışında deniz yolu, kara yolu, hava yolu ve gemi taşımacılığı alanlarında faaliyet gösteren Pasifik Eurasia Lojistik Dış Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde alınan yeni bir belgeye dair bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da PASEU koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, alınan yeşil lojistik belgesi hakkında detaylara yer verildi.

Açıklamada, şirketin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na “Yeşil Lojistik Belgesi” kapsamında yapmış olduğu başvurusunun olumlu onaylandığı ve “Yeşil Lojistik Belgesi“ni almaya hak kazandığı bilgisi verildi.

Yeşil Lojistik belgesinin, enerji verimliliği, emisyon kontrolü ve çevresel etki değerlendirmelerini içeren çeşitli önlemleri kapsadığı ifade edildi.

Şirketin, lojistik operasyonlarını çevre üzerinde olumsuz etkileri en aza indirgeyecek şekilde yönetmeyi ve gelecek nesiller için sürdürülebilir bir taşımacılık modeliyle faaliyetlerinde devamlılığı hedeflemekte olduğu belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Pasifik Eurasia, bu ayki bir diğer KAP bildiriminde, TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü ile yapılan anlaşmanın detaylarını açıklamıştı. Açıklamada, Kocaeli lojistik merkezi sahasında bulunan kullanım alanını arttırmak üzere 71.754.852 TL toplam yatırım karşılığı 17.906 metrekare alan için TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü ile 7 yıl süreli hizmet anlaşması imzalandığı belirtilmişti.

PASEU Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ikinci işlem gününü yüzde 0,03 değer artışıyla 8.474,30 puandan tamamlarken PASEU hisseleri endeksle ters yönde hareket etti.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 0,8’lik düşüşle 61,4 TL seviyesine çekilme gösterdi.

PASEU Fiyat Grafiği 30 Ocak 2024'te Düşüş Gösterdi.
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, haftalık ve aylık grafikte ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 8,8 ve yüzde 16,6 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.