Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halk Yatırım, Tera ve Marshall Boya’dan Güncel Haberler

Halk Yatırım ve Yapı Kredi Faktoring borçlanma aracı ihracına ilişkin KAP açıklaması yaparken, Tera Yatırım ve Marshall Boya da son gelişmeleri duyurdu.
Halk Yatırım, Tera ve Marshall Boya’dan Güncel Haberler
HABER GİRİŞ

Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. borçlanma aracı ihracı başvurusu hakkında açıklama yaptı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan açıklamaya göre şirket, Türk Lirası cinsinden, halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara satış şeklinde ihraç edilmek üzere toplam 1.500.000.000 TL tutarını aşmaması kaydıyla borçlanma araçları için genel müdürlüğü yetkilendirdi.

Bu kapsamda bugün (19.01.2023) 1,5 milyar liraya kadar nitelikli yatırımcılara satış yöntemiyle ihraç edilmek üzere borçlanma aracı ihracına ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapıldığı bildirildi.

Yapı Kredi Faktoring de TL cinsinden 2 milyar 300 milyon lira tutara kadar bir veya birden fazla defada ve yurt içinde halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara, tahsisli satılacak şekilde borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verdi.

Tera Yatırım’dan SPK’ya Başvuru

Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. yeni irtibat bürosu açılması konusunda onay almak için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurdu. Bahsi geçen büro, Barbaros Mahallesi, Akzambak sokak, Uphill Towers N3A Uphill Towers B-blok Kat:15 D: 89 Batı Ataşehir adresinde yer alıyor.

Tera Yatırım, Aralık ayında 10 TL sabit fiyattan halka arz edilirken, arz büyüklüğü 165 milyon TL oldu.

GCM Yatırım Banner

22 Aralık tarihinde BİST Ana Pazar’da işlem görmeye başlayan TERA kodlu hisseler, 10 Ocak’ta 31,02 liraya kadar yükseldi. Bu seviyeden sonra yönünü aşağı çevirdi. Bugün ise zayıf performans sergileyen hisseler, saat 16.00’da yüzde 4,16 düşüşle 23,98 liradan işlem görüyor.

Marshall Boya Yatırım Teşvik Belgesi için Ek Süre İstiyor

Marshall Boya ve Vernik Sanayi A.Ş. T.C. Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü’nden, 38.780.090 TL tutarlı yatırım teşvik belgesi almıştı. Şirketin modernizasyonu için kullanılacak teşvik belgesi 20 Ocak 2020 ile 20 Ocak 2023 arasını kapsıyordu.

Geçerlilik tarihinin yarın sona erecek olması sebebiyle Bakanlık’tan yatırım teşvik belgesinin kapanmasına ilişkin işlemlerin tamamlanmasına dair ek süre talep edileceği belirtildi. Teşvik kullanılacak yatırımın ise tamamlandığı bildirildi.

Şirketin MRSHL kodlu hisseleri yüzde 0,22 değer kazancıyla 404,90 liradan işlem görüyor. Güne 404 liradan başladıktan sonra 401,1 ile dip, 417,9 ile en yüksek fiyatı kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.