Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Halk GYO Hisseleri, Aktif Büyüklüğünü %12 Artırmasına Rağmen Sert Düşüyor

Dün akşam piyasa kapanışı sonrası finansal rapor yayımlayan Halk GYO'nun hisseleri bugünkü işlemlerde sert düşüyor.
Halk GYO Hisseleri, Aktif Büyüklüğünü %12 Artırmasına Rağmen Sert Düşüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı dün akşam piyasa kapanışından sonra yılın üçüncü çeyreğine ilişkin bilançosunu yayımladı. Buna göre; Halk GYO’nun aktif büyüklüğü 3. çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre %12 artarak 3,9 milyar TL’ye ulaştı.

Halk GYO’nun özkaynakları 2 milyar 949 milyon 260 bin 449 lira yükselirken, toplam finansal borcu 836 milyon 824 bin 231 lira oldu. Finansal borcun özkaynaklara oranı %28,4’e yükselirken, özkaynakların aktif toplama oranı %74,92 seviyesine geriledi.

Şirketin yılın ilk dokuz ayına ait net kârı ise 27,6 milyon liraya düştü. Geçen yılın aynı döneminde ise 30,8 milyon lira düzeyindeydi. Halk GYO konuttan ticari mülke, otelden ofise kadar çeşitlendirilmiş portföyüyle gelişimini sürdürürken, Kocaeli Dilovası’nda sanayi sitesi projesini de sürdürüyor.

Bu gelişmeler ışığında Halk GYO hisseleri (HLGYO) TSİ 12:05 sularında %2,48 oranında düşüşle 2,75 liradan işlem görüyor.
Halk GYO Hisseleri Yüzde 2,48 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler 4 Kasım’da güçlü bir yükseliş göstermiş ve 2,88 liraya ulaşmıştı. Bu yükselişini Cuma gününe de taşıyan hisseler 3,02 liraya kadar tırmanmıştı. Dünkü işlemlerde ise kazançlarının bir kısmını geri vererek 2,82 ile 2,94 lira aralığında dalgalanmıştı.

Dünkü işlemleri 2,82 liradan tamamlayan Halk GYO hisseleri, bugünkü işlemlere 2,8 liradan başladı. Açılışın ardından 2,83 liraya kadar yükselen hisseler, buradan hızlı bir geri çekilme göstermeye başladı. 2,72 liraya kadar inen hisseler, 2,75 lira sınırında tutunmaya çalışıyor.

Hisselerde aşağı yönlü ivmenin devam etmesi durumunda 2,72 ve 2,69 lirada bulunan destek noktaları izlenecek. Yukarı yönde ise 2,80 ve 2,85 liradaki direnç noktaları takip edilecek.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %5,34 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık bazda %18,45 oranında değer kazanan hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %10,84 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu