Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Kripto Paraları (1-7 Ocak 2024)

Hafta içerisinde değişen piyasalar ile bu haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren kripto para birimleri sayfamızda. Detaylı bilgi için hemen tıklayın!
Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Kripto Paraları (1-7 Ocak 2024)
HABER GİRİŞ

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davaları ile geçen 2023 yılının son haftasında 42 bin dolara tutunan BTC, sürüncemede kalan Bitcoin ETF’lerinin sonunda nihayete ereceğine ilişkin haberlerin gelmeye başlamasıyla toparlanma gösterdi.

Bloomberg’in, ismini paylaşmadığı kaynaklardan edindiği bilgilere göre ETF’lerin nihai versiyonu Cuma gününe kadar sunulacak.

Yeni yılda ETF bilinmezinin ortadan kalkacağı yönünde izlenim kripto para piyasası için can suyu oldu.

2023’ü yüzde 160 primle kapatan ve yeni yılın ilk haftasında yüzde 4’e yakın yükselen BTC, bugün de artışa devam diyerek, 44 bin dolar seviyesinde kayda geçti.

Ethereum (ETH) ise bu hafta düşüş rüzgarına kapıldı. Haftalık yüzde 2’ye yakın düşüş yaşayan en değerli altcoin, yazım anında 2240 dolar düzeyinde kaldı.

GCM Yatırım Banner

Haftanın En Çok Kazandıranları

1. GMT

Bu hafta yatırımcılara en çok kazandıran kripto para, geçen yıl Kasım ayının sonuna doğru yıldızı parlayan GMT oldu. Hafta başında fiyatı 0.3264 dolar olan GMT, haftalık yüzde 42 artış yaşadı. Anlık yazımda 0.4275 dolardan kayda geçti.

2. Akash Network (AKT)

Haftanın en çok kazandıran ikinci ismi yüzde 26 artışla Akash Network (AKT) oldu.
2.4677 dolar seviyesinden haftaya giriş yapan AKT, anlık yazımda 3.04 dolardan işlem gördü.

3. Celestia (TIA)

Geçen yılın Kasım ayında yükseliş gösteren bir diğer isim Celestia (TIA), yeni yılın ilk haftasında en çok kazandıran üçüncü kripto para oldu. Haftaya 12.14 dolardan giriş yapan Celestia (TIA), yüzde 21 oranındaki artışıyla piyasa değerini 2,3 milyar dolara taşıdı. Yazım anında 14.96 dolar seviyesinden kayda geçti.

Haftanın En Çok Kaybettirenleri

1. Helium (HNT)

Bu hafta yatırımcısının yüzünü güldürmeyen ve en çok kaybettiren kripto para Helium (HNT) oldu. Hafta başında fiyatı 7.0001 dolar olan HNT, yüzde 27 oranında düşüş yaşadı. Piyasa değeri 856 milyon dolara gerileyen kripto para birimi, 5.36 dolardan işlem görüyor.

2. MultiversX (EGLD)

Bu hafta en çok kaybettiren ikinci kripto para MultiversX (EGLD) oldu. Haftalık yüzde 22 düşüş yaşayarak piyasa değeri 1,4 milyar dolara geriledi. Haftanın son işlem gününde ise 53.81 dolardan işlem gördü.

3. Mina (MINA)

Haftanın yatırımcılara en çok kaybettiren üçüncü kripto parası Mina (MINA) oldu. Aralık ayının sonuna doğru yükselişe geçen MINA, yeni yıla iyi bir giriş yapmayarak haftalık yüzde 20 oranında düştü. Yazım anında 1.12 dolardan kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.