Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (8-12 Ocak 2024)

Hafta içerisinde değişen borsa piyasaları ile bu haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren borsa hisseleri sayfamızda. Detaylı bilgi için hemen tıklayın!
Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (8-12 Ocak 2024)
HABER GİRİŞ

Borsa haftalar süren zayıf görünümün ardından bu haftayı yükseliş yaşayarak geçirdi. BIST 100 endeksi haftalık bazda yüzde 5’e yakın artış kaydetti. Endeks hafta içinde 8081 puana kadar yükseldi. Haftaya 7667 puan seviyesinden giriş yapan BIST 100 endeksi, Cuma günü kapanışta 7983 puan seviyesindeydi.

Son yükseliş kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in Türkiye’nin kredi notunu yükselteceği beklentisi ile gerçekleşti. Bu hafta yurt içi piyasada takip edilen başlıca veri işsizlik rakamları oldu. Diğer yandan cari denge ve sanayi üretimi verileri takip edildi.

BIST 100 haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsanın yükseldiği haftada en çok kazandıran ve kaybettiren hisse senetleri şu şekilde oldu.

Haftanın En Çok Kazandıran Borsa Hisseleri

Bu hafta borsada yatırımcının en çok kazanç sağladığı hisse senetleri MARKA, KBORU ve BAYRK oldu.

1. MARKA Yüzde 60 Kazandırdı – Marka Yatırım Holding (MARKA)

MARKA haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Ocak ayının ikinci haftasında borsa toparlanırken, en çok kazandıran hisse senedi MARKA oldu. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 60 yükseliş kaydetti ve 54,50 TL’ye kadar çıktı. Bu hisse senedi için tarihi zirve oldu.

GCM Yatırım Banner

2. KBORU Yüzde 56 Kazandırdı – Kuzey Boru (KBORU)

Borsada geride kalan hafta içerisinde KBORU en iyi performans gösteren hisse senetlerinden oldu. Geçen ay halka arzı gerçekleşen KBORU haftalık bazda yüzde 56 kazanç sağladı ve 67 TL seviyesini gördü.

3. BAYRK Yüzde 52 Kazandırdı – Bayrak Taban Sanayi (BAYRK) 

Borsada toparlanmanın yaşandığı haftada BAYRK hisseleri yüzde 52 yükselişi ile en çok kazandıranlar arasında yer aldı. Hisse senedi bu yükselişi ile beraber değerini 24,28 TL seviyesine taşıdı.

4. AGROT Yüzde 38 Kazandırdı – Agrotech Teknoloji (AGROT)

AGROT hisseleri haftayı yüzde 38’lik kazanç ile geride bıraktı ve en çok yükselenlerden oldu. Hisse senedi yükselişi sonrası 15,40 TL’den işlem görüyordu.

5. CATES Yüzde 34 Kazandırdı – Cates Elektrik (CATES)

Borsada haftanın en çok yükselen hisse senetleri arasında CATES de yer aldı. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 34 getiri sağladı ve 55,75 TL’ye ulaştı.

Haftanın En Çok Kaybettiren Borsa Hisseleri

Ocak ayının ikinci haftasında borsada FLAP, DIRIT ve HEKTS en çok düşüş yaşayan hisse senetleri oldu.

1. FLAP Yüzde 15 Kaybettirdi – FLAP Kongre (FLAP)

FLAP haftalık hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada bu hafta en çok düşüş yaşayan hisse senedi FLAP oldu. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 15 kayıp yaşadı ve 10,81 TL’ye kadar geriledi.

2. DIRIT Yüzde 13 Kaybettirdi – Diriteks (DIRIT)

Geride kalan haftada borsada yaşadığı kayıp ile öne çıkan hisse senetlerinden bir diğeri DIRIT oldu. Haftalık bazda yüzde 13 kayıp yaşayan hisse senedinin değeri 11,22 TL’ye geriledi.

3. HEKTS Yüzde 12 Kaybettirdi – Hektaş (HEKTS)

HEKTS hisseleri son haftalardaki düşüşünü bu hafta da devam ettirdi. Haftalık bazda yüzde 12 kayıp yaşayan hisse senedi 11,74 TL seviyesine indi.

4. TMPOL Yüzde 11 Kaybettirdi – Temapol Polimer (TMPOL)

Borsanın yükselişle geçirdiği haftada TMPOL en çok kaybettiren hisse senetlerinden oldu. Haftalık bazda yüzde 11 düşen hisse senedi 73,84 TL’den işlem görüyordu.

5. METUR Yüzde 11 Kaybettirdi – Metemtur Otelcilik (METUR)

METUR hisseleri haftalık bazda yüzde 11 düşüş yaşadı ve en çok kayıp yaşayanlardan oldu. Hisse senedi bu düşüş sonrası 13,68 TL’ye geriledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın