Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (5-9 Şubat 2024)

Hafta içerisinde değişen borsa piyasaları ile bu haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren borsa hisseleri sayfamızda. Detaylı bilgi için hemen tıklayın!
Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (5-9 Şubat 2024)
HABER GİRİŞ

Borsa Şubat ayına girilmesi ile beraber yükselişini hızlandırdı. BIST 100 endeksi bu hafta yüzde 4’ten fazla yükseldi ve 9000 dolar olan yeni bir eşiği aştı. Endeks hafta kapanırken 9045 puan seviyesindeydi ve bu da yeni zirve olarak kayıtlara geçti. BIST 100 art arda altıncı haftasında da pozitif kapanış gerçekleştirmiş oldu.

Bu hafta TÜİK tarafından Ocak ayına ilişkin enflasyon rakamları takip edildi. Rapora göre enflasyon yıllık bazda yüzde 64,86 olurken, aylık bazdaki artış yüzde 6,7 olarak gerçekleşti. Bu hafta takip edilen bir diğer gelişme ise TCMB’nin yeni atanan başkanı Fatih Karahan tarafından gerçekleştirilen yılın ilk enflasyon raporu tanıtımı oldu.

BIST 100 haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Karahan’ın açıklamaları piyasalar tarafından güven verici olarak algılandı. Bu sunum sonrası borsada yükseliş devam etti. Geride kalan haftada yatırımcılara en çok kazandıran ve kaybettiren hisse senetleri şu şekilde oldu.

Haftanın En Çok Kazandıran Borsa Hisseleri

Borsanın 9000 puan barajını aştığı haftada en çok yükseliş kaydeden hisse senetleri BNTAS, KARYE ve BRKVY oldu.

1. BNTAS yüzde 51 Kazandırdı – Bantaş Ambalaj (BNTAS)

BNTAS hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsanın yeni rekor seviyesine ulaştığı haftada yatırımcılara en çok kazanç sağlayan hisse senedi BNTAS oldu. BNTAS hissesi geride kalan haftada yüzde 51 getiri sağladı ve 12,4 TL’ye kadar çıktı. Bu hisse senedi için de yeni rekor seviye oldu.

GCM Yatırım Banner

2. KARYE Yüzde 44 Kazandırdı – Kartal Yen. Enerji (KARYE)

Geride kalan haftada yatırımcılara yüksek getiri sağlayan bir diğer hisse senedi KARYE oldu. Hafta içerisinde yüzde 44 yükselen hisse senedinin değeri 54,95 TL’ye ulaştı.

3. BRKVY Yüzde 37 Kazandırdı – Birikim Varlık Yönetim (BRKVY)

BRKVY hissesi bu hafta içerisinde yüzde 37 yükseldi ve borsadaki en çok kazandıran varlıklardan oldu. Hisse senedinin değeri yükseliş sonrası 95,30 TL seviyesindeydi.

4. REEDR Yüzde 33 Kazandırdı – Reeder Teknoloji (REEDR)

Borsada yatırımcılara en çok kazandıran hisse senetleri arasında REEDR kendisine yer buldu. Hisse senedinin değeri 41,88 TL seviyesindeydi ve haftalık kazanç yüzde 33 olarak gerçekleşti.

5. MARKA Yüzde 33 Kazandırdı – Marka Yatırım Holding (MARKA)

Borsada rekor haftası geride kalırken yatırımcıların yüksek kazanç elde ettiği hisseler arasında MARKA yer aldı. Hafta boyunca  yüzde 33 getiri sağlayan hisse senedinin değeri 81,15 TL’ye ulaştı.

Haftanın En Çok Kaybettiren Borsa Hisseleri

Haftanın en çok kaybettiren hisse senetleri arasında KRGYO, ORMA ve SEGYO öne çıktı.

1. KRGYO Yüzde 26 Kaybettirdi – Körfez GMYO (KRGYO)

KRGYO haftalık hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada ralli sürerken bazı hisse senetlerinde ise kayıplar derinleşti. KRGYO bu hafta en çok düşüş yaşayan hisse senedi oldu. Haftalık bazda yüzde 26 düşüş kaydeden hisse senedinin değeri 28,66 TL’ye geriledi.

2. ORMA Yüzde 15 Kaybettirdi – Orma Orman (ORMA)

Hafta içerisinde borsada düşüşü ile öne çıkan hisselerden biri ORMAN oldu. ORMA hissesi haftalık bazda yüzde 15 düşüş yaşadı ve 156 TL seviyesindeydi.

3. SEGYO Yüzde 12 Kaybettirdi – Şeker GMYO (SEGYO)

Bu hafta borsada düşüşü ile öne çıkan bir diğer hisse senedi SEGYO oldu. Haftalık bazda yüzde 12 düşüş yaşayan hisse senedi 6,70 TL’den işlem görüyordu.

4. VRGYO Yüzde 10 Kaybettirdi – Vera Konsept GMYO (VRGYO)

Borsada en çok düşüş yaşayan hisse senetleri arasında VRGYO yer aldı. Hisse senedi haftalık kaybını yüzde 10’a taşıdı ve 32 TL’ye geriledi.

5. BAKAB Yüzde 10 Kaybettirdi – Bak Ambalaj (BAKAB)

Yatırımcıların kayıp yaşadığı hisse senetlerinden olan BAKAB, haftalık bazda yüzde 10 kayıp yaşadı. Düşüş sonrası hisse senedinin değeri 41,78 TL seviyesindeydi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın