Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (25-29 Mart 2024)

Hafta içerisinde değişen borsa piyasaları ile bu haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren borsa hisseleri sayfamızda. Detaylı bilgi için hemen tıklayın!
Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (25-29 Mart 2024)
HABER GİRİŞ

Borsa Mart ayının üçüncü haftasını geride bırakırken, yatay seyrini sürdürdü. Haftaya 9133 puan seviyesinde başlangıç yapan BIST 100 endeksi, 8749 puan seviyesine kadar geriledi. Endeks Perşembe ve Cuma günü yükselişleri ile bu kayıplarını geri aldı ve 9142 puan seviyesinden kapanış gerçekleştirdi.

Borsadaki yatay seyir Merkez Bankası tarafından yürütülen sıkı para politikasının ortasında gerçekleşiyor. Geçen hafta yurt içinde ekonomik güven endeksi ve para politikası toplantı tutanakları takip edildi. Haftanın son işlem gününde ise dış ticaret verileri açıklandı.

BIST 100 haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Gelecek hafta yurt içinde takip edilecek başlıca veri ise Şubat ayı enflasyon rakamları olacak. Bu gelişmeler ışığında haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren hisse senetleri şu şekilde…

Haftanın En Çok Kazandıran Borsa Hisseleri

Borsada geride kalan haftada OYAYO, AKENR ve DITAS en çok kazanç sağlayan hisse senetleri oldu.

1. OYAYO Yüzde 37 Kazandırdı – Oyak Yatırım Ortaklığı (OYAYO)

OYAYO haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada geride kalan haftada yatırımcıların en çok kazanç sağladığı hisse senedi OYAYO oldu. Haftalık bazda yüzde 37 getiri sağlayan hisse senedinin değeri 46 TL seviyesine ulaştı.

GCM Yatırım Banner

2. AKENR Yüzde 31 Kazandırdı – Ak Enerji (AKENR)

Borsanın yatay seyrettiği haftada en çok kazandıran hisse senetleri arasında AKENR oldu. Hisse senedi pozitif ayrışarak yüzde 31 haftalık kazanç sağladı ve 12,70 TL’ye kadar yükseldi.

3. DITAS Yüzde 31 kazandırdı – Ditaş Doğan (DITAS)

Bu hafta içerisinde borsada yükselişi ile öne çıkan hisse senetlerinden biri DITAS oldu. Haftalık bazda yüzde 31 yükselen hisse senedi 23,72 TL seviyesindeydi.

4. ERSU Yüzde 25 Kazandırdı – Ersu Gıda ERSU)

ERSU hisseleri bu hafta yüzde 25 yükseliş kaydetti. Bu yükseliş ile haftanın en çok kazandıranlarından olan hisse senedinin değeri 43,10 TL’ye ulaştı.

5. ASUZU Yüzde 25 Kazandırdı – Anadolu Isuzu (ASUZU)

Borsada bu hafta ASUZU hisseleri yüzde 25 yükseldi ve yatırımcısını sevindirdi. Bu artış sonrası hisse senedi 90,60 TL seviyesinde işlem görüyordu.

Haftanın En Çok Kaybettiren Borsa Hisseleri

Borsada bu hafta en çok kayıp yaşayan hisse senetleri CEMAS, KSTUR ve MTRKS oldu.

1. CEMAS Yüzde 32 Kaybettirdi – Çemaş Döküm (CEMAS)

CEMAS haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada bu hafta yatırımcıların en çok kayıp yaşadığı hisse senedi CEMAS oldu. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 32 düşüş yaşadı ve 3,40 TL seviyesine geriledi.

2. KSTUR Yüzde 27 Kaybettirdi – Kuştur Kuşadası Turizm

Hafta içerisinde KSTUR hisseleri yüzde 27 düşüş yaşadı ve en çok düşenlerden oldu. Bu düşüş hisse senedinin değerini 6042 TL seviyesine gerilemesine neden oldu.

3. MTRKS Yüzde 23 Kaybettirdi – Matriks Bilgi Dağıtım (MTRKS)

MTRKS bu hafta içerisinde yüzde 23 kayıp yaşadı ve en çok düşen hisse senetlerinde oldu. Hisse senedinin değeri piyasa kapanışında 61,65 TL seviyesindeydi.

4. ENSRI Yüzde 18 Kaybettirdi – Ensari Deri (ENSRI)

Borsada bu hafta ENSRI yüzde 18’lik kayıp yaşadı. Haftanın en çok düşen hisse senetlerinden olan ENSRI’nin değeri 27 TL’ye geriledi.

5. MMCAS Yüzde 17 Kaybettirdi – MMC Sanayi (MMCAS)

Borsanın yatay seyrettiği haftada MMCAS yaşadığı düşüş ile ilk sıralarda yer aldı. Bu düşüş ile beraber hisse senedinin değeri 14,04 TL seviyesine indi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.