Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (25-29 Aralık 2023)

Hafta içerisinde değişen borsa piyasaları ile bu haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren borsa hisseleri sayfamızda. Detaylı bilgi için hemen tıklayın!
Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (25-29 Aralık 2023)
HABER GİRİŞ

Borsa yılın son haftasına girilirken kayıplarını artırmaya devam etti. BIST 100 endeksi yılın son haftasında yüzde 3,8 kayıp yaşadı ve 7470 puandan kapanış gerçekleştirdi. Bu aynı zamanda 2023 yılının endeks kapanışı oldu. Haftaya 7526 puan seviyesinden giriş yapan endeks, en düşük seviye olarak 7202 puanı gördü.

TCMB’nin Haziran ayından bu yana faizleri artırması ve sadeleşmeye yönelik düzenlemeleri borsada kayıpların artmasında etkili oldu. Geride kalan haftada yurt içi piyasalarda dış ticaret ve ekonomik güven endeksi verileri takip edildi.

BIST 100 haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yılın son işlem haftasında borsada en çok kazandıran ve kaybettiren hisse senetleri şu şekilde…

Haftanın En Çok Kazandıran Borsa Hisseleri

Borsada yılın son haftasında en çok kazanç sağlayan hisse senetleri PZMA, BAYRK ve NTGAZ oldu.

1. PRZMA Yüzde 37 Kazandırdı – Prizma Pres (PRZMA)

PRZMA haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsa İstanbul’da yılın son haftasında en çok yükselen hisse senedi PZMA oldu. Hisse senedi Haftalık bazda yüzde 37 yükseldi ve 41,8 TL’ye ulaştı.

GCM Yatırım Banner

2. BAYRK Yüzde 30 Kazandırdı – Bayrak TBT Taban

Yılın son haftasında en çok yükselen hisse senetlerinden biri BAYRK oldu. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 30 getiri sağladı ve 16,8 TL’ye yükseldi.

3. NTGAZ Yüzde 29 Kazandırdı – Naturel Gaz (NTGAZ)

Hafta içerisinde yükselişi ile dikkat çeken hisse senetleri arasında NTGAZ da yer aldı. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 29 yükseldi ve değerini 21,10 TL’ye taşıdı.

4. ANELE Yüzde 28 Kazandırdı – Anel Elektrik (ANELE)

Borsa yılın son haftasına girdiğinde ANELE yükselişi ile öne çıktı. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 28 yükseldi ve 12,2 TL’ye kadar yükseldi. ANELE son yükselişi ile tarihi zirvesine yakın seviyeye ulaştı.

5. AKSA Yüzde 25 Kazandırdı – Aksa Akrilik (AKSA)

Borsada bu hafta en çok yükselen hisse senetlerinden biri AKSA oldu. Hisse senedi geride kalan haftada yüzde 25 yükseldi ve 103 TL seviyesine ulaştı.

Haftanın En Çok Kaybettiren Borsa Hisseleri

Geride kalan hafta içerisinde borsada SKBNK, GUBRF ve ENSRI en çok düşüş yaşayan hisse senetleri oldu.

1. SKBNK Yüzde 31 Kaybettirdi – Şekerbank (SKBNK)

SKBNK haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada yılın son haftasında en çok düşüş yaşayan hisse senedi SKBNK oldu. Hafta içinde yüzde 31 kayıp yaşayan hisse senedi 4,3 TL’ye geriledi. Düşüş öncesi hisse senedi 6 TL’nin üzerindeydi.

2. GUBRF Yüzde 27 Kaybettirdi – Gübretaş (GUBRF)

Hafta içerisinde en çok düşüş yaşayan hisse senetlerinden biri GUBRF oldu. Hisse senedi iki haftalık düşüş serisini sürdürdü. Haftalık bazda yüzde 27 düşen GUBRF, 153,8 TL’ye kadar geriledi.

3. ENSRI yüzde 25 Kaybettirdi – Ensari Deri (ENSRI)

Borsada geride kalan haftada en çok kayıp yaşayan hisse senetleri arasında ENSRI yer aldı. Haftalık bazda yüzde 25 kayıp yaşayan hisse senedi 26,78 TL seviyesindeydi.

4. AVPGY Yüzde 23 Kaybettirdi – Avrupakent GYO

AVPGY hisseleri hafta içerisinde yüzde 23 kayıp yaşadı. Bu kayıp sonrası hisse senedinin değeri 38,78 TL seviyesine indi.

5. VANGD Yüzde 21 Kaybettirdi – Vanet Gıda (VANGD)

Yılın son haftasında borsada en çok düşüş yaşayan hisse senetleri arasında VANGD yer aldı. Haftalık bazda yüzde 21 kayıp yaşayan hisse senedi 17,80 TL’ye indi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.