Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (22-26 Nisan 2024)

Hafta içerisinde değişen borsa piyasaları ile bu haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren borsa hisseleri sayfamızda. Detaylı bilgi için hemen tıklayın!
Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (22-26 Nisan 2024)
HABER GİRİŞ

Borsa Nisan ayının üçüncü haftasında yükselişe geçti ve rekorunu tazeledi. BIST 100 endeksi yüzde 5’ten fazla haftalık artış kaydetti. Bu hafta endeks 9956 puana çıkarak yeni rekor seviyesini kaydetti. BIST 100 hafta kapanırken 9915 puan seviyesindeydi.

Borsada rekorun geldiği hafta içerisinde yurt içinde önemli veriler takip edildi. Bu verilerin başında ise Merkez Bankası’nın faiz kararı oldu. Merkez Bankası bu haftaki toplantıda faiz oranların beklendiği gibi yüzde 50 seviyesinde sabit bıraktı.

BIST 100 haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Takip edilen diğer veriler arasında tüketici güveni yer aldı. Diğer yandan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in sıkılaşmaya yönelik açıklamaları yatırımcılar tarafından takip edildi. Haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren hisse senetleri şu şekilde…

Haftanın En Çok Kazandıran Borsa Hisseleri

Bu hafta borsada rekor gelirken, YGYO, EDIP ve MRGYO en çok kazandıran hisseler oldu.

1. YGYO Yüzde 46 Kazandırdı – Yeşil GYO (YGYO)

YGYO hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada rekor seviyenin görüldüğü hafta içerisinde en çok yükselen hisse senedi YGYO oldu. Hisse senedi bu hafta içinde yüzde 46 artış kaydetti ve8,25 TL’ye yükseldi. Hisse senedi bu yükselişi ile kendi rekorunu da kırmış oldu.

GCM Yatırım Banner

2. EDIP Yüzde 46 Kazandırdı – Edip Gayrimenkul (EDIP)

Bu hafta borsada yatırımcıların en çok kazanç elde ettiği bir diğer hisse senedi EDIP oldu. Haftalık bazda yüzde 46 artış kaydeden hisse senedi 28,72 TL’den işlem görüyordu.

3. MRGYO Yüzde 33 Kazandırdı – Martı GYO (MRGYO)

MRGYO hisseleri geride kalan hafta içerisinde yüzde 33 artış kaydetti ve 6,52 TL seviyesine ulaştı.

4. MAGEN Yüzde 29 Kazandırdı – Margun Enerji (MAGEN)

Haftanın kazandıran hisseleri arasında MEGEN kendisine yer buldu. Bu hafta içinde yüzde 29 artış kaydeden hisse senedi 25,40 TL seviyesini gördü.

5. METUR Yüzde 29 Kazandırdı – Metemtur Yatırım (METUR)

METUR bu hafta yüzde 29 kazancı ile borsanın öne çıkan hisselerinden oldu. Hisse senedi yükseliş sonrası 16,78 TL seviyesindeydi.

Haftanın En Çok Kaybettiren Borsa Hisseleri

Bu hafta borsada BJKAS, BSOKE ve PRZMA en çok düşüş yaşayan hisse senetleri oldu.

1. BJKAS Yüzde 34 Kaybettirdi – Beşiktaş (BJKAS)

Bu hafta borsada yükseliş sürerken, en çok düşüş yaşayan hisse senedi BJKAS oldu. Haftalık bazda yüzde 34 kayıp yaşayan hisse senedi 58,70 TL seviyesine indi.

2. BSOKE Yüzde 14 Kaybettirdi – Batısoke Çimento (BSOKE)

Yatırımcıların en çok kayıp yaşadığı bir diğer hisse senedi BSOKE oldu. Hisse senedi 22,70 TL’ye geriledi ve haftalık bazda 14 kayıp yaşadı.

3. PRZMA Yüzde 13 Kaybettirdi – Prizma Press Matbaacılık

PRZMA hissesi geride kalan hafta içerisinde yüzde 13’e varan düşüş yaşadı ve 46,24 TL seviyesine geriledi.

4. SANFM Yüzde 13 Kaybettirdi – Sanifoam Endüstri (SANFM)

Hafta içerisinde en çok düşen hisselerden biri SANFM olurken, kayıp yüzde 13’e ulaştı. Bu düşüş sonrası hisse senedinin değeri 61,95 TL seviyesindeydi.

5. BRKVY Yüzde 12 Kaybettirdi – Birikim Varlık Yönetim (BRKVY)

Borsada bu hafta BRKVY yüzde 12 kayıp yaşadı ve düşen hisselerde öne çıktı. Hisse senedi piyasa kapanırken 168 TL seviyesinden işlem görüyordu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.