Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (20-24 Mayıs 2024)

Hafta içerisinde değişen borsa piyasaları ile bu haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren borsa hisseleri sayfamızda. Detaylı bilgi için hemen tıklayın!
Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (20-24 Mayıs 2024)
HABER GİRİŞ

Borsa, Mayıs ayının üçüncü haftasına yükselişle başlamasına rağmen, devam eden günlerde bu kazançlarını sildi. Haftalık bazda yatay hareket eden BIST 100 endeksi, 10.676 puan seviyesinde kapanış gerçekleştirdi Hafta başındaki yükselişte ise yeni rekor seviye görüldü. BIST 100 endeksi hafta başında 11.088 puana çıkarak en yüksek seviyesini kaydetti.

Bu hafta yurt içi piyasalarda takip edilen başlıca olay, Merkez Bankası’nın faiz kararı oldu. TCMB, Perşembe günü gerçekleştirdiği toplantıda politika faizinde değişiklik yapmadı ve yüzde 50 seviyesinde sabit bıraktı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve TCMB Başkanı Fatih Karahan’ın açıklamaları da borsa yatırımcıları tarafından izlendi.

BIST 100 haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada rekorun tazelendiği haftada en çok kazandıran ve kaybettiren hisse senetleri şu şekilde:

Haftanın En Çok Kazandıran Borsa Hisseleri

Borsada bu hafta en çok yükselen hisse senetleri ARZUM, BJKAS ve ORCAY oldu.

1. ARZUM Yüzde 48 Kazandırdı – Arzum Ev Aletleri (ARZUM)

ARZUM hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada geride kalan haftada yatırımcıların en çok kazanç sağladığı hisse senedi ARZUM oldu. ARZUM bu hafta yüzde 48 yükseldi ve 66,9 TL’ye ulaştı. Bu hisse senedi için yeni rekor seviye oldu.

GCM Yatırım Banner

2. BJKAS Yüzde 32 Kazandırdı – Beşiktaş (BJKAS)

Son dönemde manipülatif hareketleri ile dikkat çeken BJKAS, bu hafta derinleşen kayıplarının bir kısmını geri aldı. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 32 artış kaydetti ve en çok yükselenlerden oldu. Bu yükseliş sonrası BJKAS, 39,64 TL seviyesine ulaştı.

3. ORCAY Yüzde 30 Kazandırdı – Orçay (ORCAY)

ORCAY hissesi bu hafta içerisinde yüzde 30 yükselerek haftanın kazandıranlarından oldu. Yükseliş sonrası hisse senedi 15,62 TL’de işlem görüyordu.

4. DEVA Yüzde 30 Kazandırdı – Deva Holding (DEVA)

BIST 100’de bu haftanın en çok yükselen hisse senetlerinden biri DEVA oldu. Holding hissesi yüzde 30 yükseldi ve 102,7 TL’ye ulaştı.

5. IHEVA Yüzde 29 Kazandırdı – İhlas Ev Aletleri (IHEVA)

IHEVA hisseleri bu hafta yüzde 29 artış kaydetti ve en çok yükselenlerden oldu. Artış sonrası hisse senedinin değeri 3,31 TL seviyesindeydi.

Haftanın En Çok Kaybettiren Borsa Hisseleri

Borsada geride kalan haftada en çok düşüş yaşayan hisse senetleri KTLEV, AGROT ve ZEDUR oldu.

1. KTLEV Yüzde 40 Kaybettirdi – Katılımevim (KTLEV)

KTLEV hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bu hafta borsanın en çok düşüş yaşayan hisse senedi KTLEV oldu. Bir önceki haftadaki sert düşüşünü sürdüren hisse senedi bu hafta yüzde 40 değer kaybı yaşadı. Bu düşüş sonrası hisse senedinin değeri 57,95 TL’ye kadar geriledi.

2. AGROT Yüzde 32 Kaybettirdi – Agrotech Teknoloji (AGROT)

Borsada bu hafta en çok düşüş yaşayan hisse senetlerinden bir diğeri AGROT oldu. Haftalık bazda yüzde 32 düşüş yaşayan AGROT 20,90 TL seviyesindeydi.

3. ZEDUR Yüzde 28 Kaybettirdi – Zedur Enerji (ZEDUR)

ZEDUR iki haftalık güçlü yükseliş trendini sürdüremedi bu hafta yüzde 28 düşüş yaşadı. Bu hafta en çok düşen hisselerden olan ZEDUR 13,41 TL’ye geriledi.

4. ARTMS Yüzde 20 Kaybettirdi – Artemis Halı (ARTMS)

Yatırımcıların bu hafta kayıp yaşadığı hisse senetlerinden biri ARTMS oldu. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 20 kayıp yaşadı ve 41,68 TL’ye geriledi.

5. GARFA Yüzde 18 Kaybettirdi – Garanti Faktoring (GARFA)

Borsada haftanın kayıp yaşayan hisseleri arasında GARFA öne çıktı. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 18 düşüş yaşadı ve 28,94 T L seviyesindeydi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın