Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (20-24 Kasım 2023)

Hafta içerisinde değişen borsa piyasaları ile bu haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren borsa hisseleri sayfamızda. Detaylı bilgi için hemen tıklayın!
Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (20-24 Kasım 2023)
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsada Kasım ayının üçüncü haftasında önceki haftalara benzer şekilde yatay seyir devam etti. BIST 100 endeksi haftalık bazda yüzde 1’in üzerinde yükseliş kaydetti ve 7959 puan seviyesinden kapanış gerçekleştirdi. Endeksi hafta içinde 8000 puanın üstünü test etse de, buranın üzerinde tutunmada başarılı olamadı.

Bu hafta veri akışı açısından önemli bir toplantı takip edildi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından faiz kararı açıklandı. TCMB piyasa beklentilerinin üzerinde bir adım atarak politika faizini 500 baz puanlık artırım ile yüzde 40 seviyesine çıkardı.

BIST 100 haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Tahminler 250 baz puanlık artırım yapılacağı yönündeydi. Bu gelişmeler ışığında haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren hisse senetleri şu şekilde oldu.

Haftanın En Çok Kazandıran Borsa Hisseleri

Borsada bu hafta CMBTN en çok kazandıran hisse senedi olurken, onu BAGFS ve CEMAS takip etti.

1. CMBTN Yüzde 45 Kazandırdı – Çimbeton (CMBTN)

CMBTN haftalık hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsanın haftayı pozitif kapattığı haftada, yatırımcıların en çok kazanç sağladığı hisse senedi CMBTN oldu. Geride kalan haftada yüzde 45 getiri sağlayan hisse senedinin değeri 2135 TL’ye ulaştı. Hisse senedi geride kalan 3 haftadaki kayıplarını büyük oranda silmiş oldu.

GCM Yatırım Banner

2. BAGFS Yüzde 17 Kazandırdı – Bağfaş (BAGFS)

Borsada hafta içinde en çok yükselen hisse senetleri arasında BAGFS yerini aldı. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 17 yükseldi  35,22 TL’ye çıktı.

3. CEMAS Yüzde 14 Kazandırdı – Çemaş (CEMAS)

CEMAS hisseleri bu hafta içinde yüzde 14 yükseldi ve borsanın en çok kazandıranları arasına yerleşti. Hisse senedi bu yükselişi sonrası 6,09 TL’den işlem görüyordu.

4. ALCAR Yüzde 14 Kazandırdı – Alarko Carrier (ALCAR)

Hafta içinde yükselişini sürdüren ALCAR, yüzde 14 getiri sağladı. Hisse senedi hafta içinde 1200 TL’nin üzerine çıksa da burada tutunamadı ve 1144 TL seviyesinde kapanış gerçekleştirdi.

5. AGYO Yüzde 13 Kazandırdı – Atakule GYO (AGYO)

AGYO hisseleri bu hafta toparlanma eğiliminde oldu. Hisse senedi hafta içinde yüzde 13 yükseldi ve 9 dolardan işlem gördü.

Haftanın En Çok Kaybettiren Borsa Hisseleri

Borsada haftanın en çok düşüş yaşayan hisse senetleri arasında BANVT, AKCNS ve ALKA öne çıktı.

1. BANVT Yüzde 8 Kaybettirdi – Banvit (BANVT)

BANVT haftalık hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsa bu hafta yükseliş eğiliminde olsa da, BANVT hisselerinde düşüş derinleşti. Haftalık bazda yüzde 8’den fazla düşen hisse senedi 127 TL’ye geriledi.

2. AKCNS Yüzde 5 Kaybettirdi – Akçansa Çimento (AKCNS)

Hafta içinde borsada en çok düşen hisse senetlerinden biri AKNS oldu. Akçansa Çimento haftalık bazda yüzde 5’ten fala düştü ve 155 TL seviyesindeydi.

3. ALKA Yüzde 5 Kaybettirdi – Alkim Kağıt (ALKA)

ALKA hisseleri haftalık bazda yüzde 5 düşüş kaydetti. Hisse senedi bu düşüş ile beraber 27,5 TL seviyesinde geriledi.

4. DOKTA Yüzde 5 Kaybettirdi – Döktaş Dökümcülük (DOKTA)

Döktaş Dökümcülük (DOKTA) haftalık bazdaki yüzde 5’i aşan düşüşü ile en çok kayıp yaşayan hisse senetlerinden oldu. Düşüş sonrası hisse senedi 40,3 TL seviyesinden işlem görüyordu.

4. AVTUR yüzde 4 Kaybettirdi – Avtur (AVTUR)

Borsada haftanın en çok kayıp yaşayan hisse senetleri arasında AVTUR kendisine yer buldu. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 5’e yakın düştü ve 8,84 TL’ye indi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.