Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (2-5 Ocak 2024)

Hafta içerisinde değişen borsa piyasaları ile bu haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren borsa hisseleri sayfamızda. Detaylı bilgi için hemen tıklayın!
Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (2-5 Ocak 2024)
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçen yılın son çeyreğinde büyük bir düşüş yaşayan borsada, yeni yılın ilk haftasında hafif de olsa bir toparlanma yaşandı. BIST 100 endeksi haftalık bazda yüzde 3’e yakın yükseldi ve 7628 puan seviyesinden kapanış gerçekleştirdi. Haftaya 7542 puan seviyesinden başlangıç yapan borsada, 7386 puana inilse de son günlerde yükseliş görüldü.

Yeni yılın ilk haftasında yurt içi piyasalarda takip edilen başlıca veri ise Aralık ayı enflasyon rakamları oldu. TÜİK tarafından açıklanan rapora göre enflasyon yıllık bazda yüzde 64,77 olarak gerçekleşti. Aylık bazdaki artış ise yüzde 2,93 seviyesinde oldu.

BIST 100 haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Diğer yandan imalat PMI verileri takip edildi. Bu gelişmeler ışığında borsada haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren hisse senetleri şu şekilde oldu.

Haftanın En Çok Kazandıran Borsa Hisseleri

Borsada yılın ilk haftasında en çok kazandıran hisse senetleri AYCES, PAPIL ve UZERB oldu.

1. AYCES Yüzde 39 Kazandırdı – Altın Yunus (AYCES)

AYCES haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsa yeni yılın ilk haftasına girerken, bazı hisse senetleri güçlü yükselişi ile dikkat çekti. Bunların başında ise AYCES geldi. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 39 yükseliş kaydetti ve rekor seviyesine ulaştı. AYCES yükselişi ile 715 TL’ye tırmandı.

GCM Yatırım Banner

2. PAPIL Yüzde 34 Kazandırdı – Papilon Savunma (PAPIL)

Yılın ilk haftasında borsanın en çok kazandıran hisse senetlerinden biri de PAPIL oldu. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 34 yükseldi ve 72 TL’ye ulaştı. PAPIL hafta içinde 74 dolar seviyesini test etti.

3. UZERB Yüzde 31 Kazandırdı – Uzertaş Boya (UZERB)

Borsada haftalık bazda yüzde 30’dan fazla yükseliş kaydeden hisse senetleri arasında UZERB de yer aldı. Hafta içerisinde güçlü bir yükseliş yaşayan hisse senedi 186 TL’ye çıktı.

4. CVKMD Yüzde 31 Kazandırdı – CVK Maden (CVKMD)

Haftanın kazandıran hisse senetlerinden bir diğeri CVKMD oldu. Yılın ilk haftasında yüzde 31 yükseliş kaydeden hisse senedi değerini 404 TL’ye taşıdı.

5. EKOS Yüzde 30 Kazandırdı – Ekos Teknoloji (EKOS)

EKOS bu hafta içerisinde yatırımcısına yüzde 30 getiri sağladı. Hisse senedi bu yükselişi sonrası 46 TL’den işlem görüyordu.

Haftanın En Çok Kaybettiren Borsa Hisseleri

Geride kalan hafta içerisinde borsada en çok düşüş yaşayan hisse senetleri QUAGR, LKMNH ve NTGAZ oldu.

1. QUAGR Yüzde 26 Kaybettirdi – Qua Granite (QUAGR)

QUAGR hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yeni yılın ilk haftasında girilirken borsada en büyük düşüş yaşayan hisse senedi QUAGR oldu. Hisse senedi hafta içerisinde kaybını yüzde 26’ya taşıdı ve 4,23 TL’ye geriledi.

2. LKMNH Yüzde 23 Kaybettirdi – Lokman Hekim Sağlık (LKMNH)

Borsada bu hafta içerisinde düşüşü ile öne çıkan hisse senetlerinden biri LKMNH idi. Haftalık bazda yüzde 23 düşüş yaşayan hisse senedi 49 TL seviyesinden işlem görüyordu.

3. NTGAZ Yüzde 18 Kaybettirdi – Naturel Gaz  (NTGAZ)

Bir önceki hafta güçlü yükselişi ile dikkat çeken NTGAZ, bu hafta en çok kaybedenlerden oldu. Hisse senedi geride kalan haftada yüzde 218 düştü ve 18,7 TL’ye geriledi.

4. SUWEN Yüzde 18 Kaybettirdi – Suwen Tekstil (SUWEN)

SUWEN hisseleri bu hafta içerisinde yüzde 18 kayıp yaşadı. Borsada en çok düşen hisse senetlerinden olan SUWEN hafta kapanışında 20,94 TL seviyesindeydi.

5. TMPOL Yüzde 15 Kaybettirdi – Temapol Polimer (TMPOL)

Borsada haftanın kayıp yaşayan hisseleri arasında TMPOL öne çıktı. Haftalık bazda yüzde 15 kayıp yaşayan hisse senedi 80 TL’ye indi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın