Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (15-19 Ocak 2024)

Hafta içerisinde değişen borsa piyasaları ile bu haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren borsa hisseleri sayfamızda. Detaylı bilgi için hemen tıklayın!
Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (15-19 Ocak 2024)
HABER GİRİŞ

Borsa Ocak ayının üçüncü haftasında yatay bir aralıkta işlem gördü. BIST 100 endeksi yeni haftaya yükselişle başladı ve Perşembe günü 8116 puan seviyesine kadar yükseldi. Takip eden süreçte kayıpların arttığı BIST 100 endeksi haftayı 7996 puan seviyesinden kapattı.

Bu hafta takip edilen başlıca gelişme, TCMB tarafından açıklanan piyasa katılımcıları anketi oldu. Ankette yıl sonuna ilişkin dolar, faiz ve enflasyon beklentilerine yer verildi. Haftanın ilk işlem gününde ise bütçe verileri takip edildi. Yine bu haftanın açıklanan verileri arasında Aralık ayı konut satışları oldu.

BIST 100 haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsanın yatay aralıkta hareket ettiği haftada en çok kazandıran ve kaybettiren hisse senetleri şu şekilde…

Haftanın En Çok Kazandıran Borsa Hisseleri

Borsada bu hafta en çok yükselen hisse senetleri ERSU, ULAS ve YAYLA oldu.

1. ERSU Yüzde 53 Kazandırdı – Ersu Gıda (ERSU)

ERSU haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada bu hafta yatırımcıların en çok kazanç elde ettiği hisse senedi ERSU oldu. ERSU hissesi haftalık bazda yüzde 53 getiri sağladı ve değerini 19,50 TL’ye kadar taşıdı. Bu artış hisse senedi için tüm zamanların en yüksek seviyesi ldu.

GCM Yatırım Banner

2. ULAS Yüzde 48 Kazandırdı – Ulaşlar Turizm (ULAS)

Geride kalan haftada borsada en çok kazandıran hisse senetlerinden bir diğeri ULAS oldu. Haftalık bazda yüzde 48 yükselen hisse senedi piyasa kapanırken 22,76 TL seviyesindeydi.

3. YAYLA Yüzde 45 Kazandırdı – Yayla Enerji (YAYLA)

YAYLA hisseleri bu hafta yüzde 45 yükseldi ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu artış hisse senedinin değerini 10,49 TL’ye taşıdı.

4. MEGMT Yüzde 40 Kazandırdı – Mega Metal (MEGMT)

Geçen yılın Aralık ayında halka arz edilen MEGMT hisseleri bu hafta en çok yükselenlerden oldu. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 40 artış kaydetti ve 39,42 TL seviyesinden işlem gördü.

5. YGYO Yüzde 39 Kazandırdı – Yeşil GYO (YGYO)

YGYO hisseleri bu haftaki yükselişi ile yeni rekor seviyesine ulaştı. Hisse senedi geçen hafta yüzde 39 artış kaydetti ve 4,83 TL’ye kadar yükseldi.

Haftanın En Çok Kaybettiren Borsa Hisseleri

Borsada bu hafta en çok kayıp yaşayan hisse senetleri SNPAM, SELGD ve KRSTL oldu.

1. SNPAM Yüzde 23 Kaybettirdi – Sönmez Pamuklu (SNPAM)

SNPAM haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

SNPAM hisseleri son haftalardaki sert düşüşünü bu hafta da sürdürdü. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 23 kayıp yaşadı ve 88,50 TL seviyesine geriledi.

2. SELGD Yüzde 15 Kaybettirdi – Selçuk Gıda (SELGD)

Daha önce güçlü yükselişi ile dikkat çeken SELGD hisseleri bu hafta en çok kayıp yaşayanlar arasında yer aldı. Haftalık bazda yüzde 15 kayıp yaşayan hisse senedi 19,64 TL seviyesindeydi.

3. KRSTL Yüzde 13 Kaybettirdi – Kristal Kola (KRSTL)

KRSTL bu hafta yüzde 13 kayıp yaşadı ve borsada en çok düşen hisse senetlerinden oldu. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 13 düştü ve piyasa kapanırken 11,53 TL’den işlem görüyordu.

4. KRGYO Yüzde 12 Kaybettirdi – Körfez GYO (KRGYO)

KRGYO hisseleri yaşadığı haftalık düşüş ile öne çıktı. Bu hafta hisse senedi yüzde 12 kayıp yaşadı. Bu düşüş sonrası hisse senedinin değeri 35,36 TL seviyesindeydi.

5. BSOKE Yüzde 11 Kaybettirdi – Batı Söke (BSOKE)

Borsada haftanın en çok kayıp yaşayan hisse senetlerinden bir diğeri BSOKE oldu. Hisse senedi bu hafta içinde yüzde 11 kayıp yaşadı ve 11,68 TL’ye geriledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.