Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (13-17 Mayıs 2024)

Hafta içerisinde değişen borsa piyasaları ile bu haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren borsa hisseleri sayfamızda. Detaylı bilgi için hemen tıklayın!
Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (13-17 Mayıs 2024)
HABER GİRİŞ

Borsada bu hafta yatırımcı girişi arttı ve yükseliş sürdü. BIST 100 endeksi haftalık bazda yüzde 4’ten fazla artış kaydetti ve 10.652 puan ile yeni rekor seviyesine ulaştı. İşlem haftası kapandığında endeks 10.643 puan seviyesindeydi. Bu hafta içerisinde banka endeksi de yüzde 8’den fazla arttı ve yeni rekor seviyesini kaydetti.

Yurt içinde haftanın takip edilen verisi ise TCMB tarafından paylaşılan Piyasa Katılımcıları Anketi oldu. Ankette yıl sonuna ilişkin dolar ve enflasyon tahminleri yer aldı. Ocak-Mart dönemi işsizlik verileri ve bütçe dengesi diğer takip edilen veriler oldu.

BIST 100 haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsanın rekorunu tazelediği haftada en çok kazandıran ve kaybettiren hisse senetleri şu şekilde:

Haftanın En Çok Kazandıran Borsa Hisseleri

Borsada bu hafta yatırımcıların en yüksek kazanç elde ettiği hisse senetleri UZERB, BJKAS ve BRKO oldu.

1. UZERB Yüzde 36 Kazandırdı – Uzertaş Boya (UZERB)

UZERB haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada yeni rekor seviyenin görüldüğü haftada yatırımcıların en çok kazanç elde ettiği hisse senedi UZERB oldu. Hisse senedi hafta içerisindeki kazancını yüzde 36’ya taşıdı ve 893 TL seviyesine ulaştı.

GCM Yatırım Banner

2. SKYMD Yüzde 31 Kazandırdı – Şeker Yatırım (SKYMD)

Bu hafta borsanın en çok kazandıran hisse senetlerinden bir diğeri SKYMD oldu. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 31 artış kaydetti. Bu artış SKYMD’nin değerini 16 TL’ye taşıdı.

3. BJKAS Yüzde 31 Kazandırdı – Beşiktaş (BJKAS)

Günler boyunca taban serisi ile yatırımcıların büyük zarara uğramasına neden olan BJKAS bu hafta ise kayıplarının bir kısmını geri aldı. Haftalık bazda yüzde 31 artış kaydeden BJKAS’ın değeri 30 TL’ye ulaştı.

4. BRKO Yüzde 27 Kazandırdı – Birko Mensucat (BRKO)

BRKO hisseleri bu hafta yüzde 27 artış kaydetti ve borsada en çok yükselenlerden oldu. Hisse senedi piyasa kapanışında 9,69 TL seviyesindeydi.

5. TRILC Yüzde 26 Kazandırdı – Türk İlaç Serum (TRILC)

Borsada TRILC hisseleri bu haftaki performansı ile en çok kazandıranlardan oldu. Haftalık bazda yüzde 26 getiri sağlayan hisse senedi 35 TL’ye ulaştı.

Haftanın En Çok Kaybettiren Borsa Hisseleri

Bu hafta borsada en çok düşüş yaşayan hisse senetleri KTLEV, YGYO ve ELITE oldu.

1. KTLEV Yüzde 40 Kaybettirdi – Katılımevim (KTLEV)

KTLEV haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada bu hafta ralli devam ederken yatırımcıların en çok kayıp yaşadığı hisse senedi KTLEV oldu. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 40’a varan kayıp yaşadı. Bu düşüş sonrası hisse senedi 97 TL seviyesinde işlem görüyordu.

2. YGYO Yüzde 22 Kaybettirdi – Yeşil GYO (YGYO)

Yatırımcıların yüksek kayıp yaşadığı bir diğer hisse senedi YGYO oldu. Haftalık bazda yüzde 22 düşüş yaşayan hisse senedi piyasa kapanırken 10.59 TL seviyesindeydi.

3. ELITE Yüzde 17 Kaybettirdi – Elite Natural (ELITE)

ELITE hisseleri borsada bu hafta yüzde 17 kayıp yaşadı. Hisse senedi bu düşüş sonrası 38 TL’de işlem görüyordu.

4. MEGAP Yüzde 16 Kaybettirdi – Mega Polietilen (MEGAP)

Borsada yaşadığı kayıp ile öne çıkan hisse senetlerinden biri MEGAP oldu. Haftalık bazda yüzde 16 düşüş yaşayan hisse senedi 8.49 TL’ye geriledi.

5. ODINE Yüzde 16 Kaybettirdi – Odine Teknoloji (ODINE)

ODINE bu haftaki performansı ile borsada en çok düşüş yaşayan hisse senetlerinden oldu. Haftalık bazda yüzde 16 gerileyen hisse senedi 65 TL’ye indi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın