Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (11-15 Aralık 2023)

Hafta içerisinde değişen borsa piyasaları ile bu haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren borsa hisseleri sayfamızda. Detaylı bilgi için hemen tıklayın!
Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (11-15 Aralık 2023)
HABER GİRİŞ

Borsa Aralık ayının ikinci haftasına kayıplarını artırarak başladı. Haftaya 7920 puan seviyesinden giriş yapan BIST 100 endeksi, düşüşünü 7529 puana kadar sürdürdü. Haftanın son işlem günlerinde kayıplarını geri alan endeks yeniden 8000 puan seviyesine yaklaştı

BIST 100 hafta kapanırken 7993 puan seviyesindeydi. Endeks en yüksek seviyesini Ekim ayında 8562 puan ile görmüştü. Bu hafta takip edilen başlıca veriler arasında işsizlik ve yıl sonu enflasyon tahmini yer aldı. Yıl sonu enflasyon hedefi yüzde 65,39 olarak gerçekleşti. Dolar beklentisi ise yıl sonu için 29,62 TL oldu.

BIST 100 haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Geride kalan haftada borsada yatırımcılara en çok kazandıran ve kaybettiren hisse senetleri şu şekilde.

Haftanın En Çok Kazandıran Borsa Hisseleri

Borsada Aralık ayının ikinci haftasında EDIP, ARENA ve RALYH en çok kazandıran hisse senetleri oldu.

1. EDIP Yüzde 31 Kazandırdı – Edip Gayrimenkul (EDIP)

EDIP haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada bu hafta içerisinde en çok yükseliş kaydeden hisse senedi EDIP oldu. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 31’lik bir yükseliş sağladı ve 2038 TL seviyesine ulaştı.

GCM Yatırım Banner

2. ARENA Yüzde 13 Kazandırdı – Arena Bilgisayar (ARENA)

Bir önceki hafta sert düşüş yaşayan ARENA, bu hafta kayıplarını büyük oranda geri aldı. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 13 yükseldi ve 36,3 TL’ye yükseldi.

3. RALYH Yüzde 11 Kazandırdı – Ral Yatırım (RALYH)

Geride kalan hafta içerisinde yüzde 11 getiri sağlayan RALYH en çok kazandıran hisse senetlerinden biri oldu. Hisse senedi yükselişi sonrası değerini 78,75 TL’ye taşıdı.

4. AKBNK Yüzde 11 Kazandırdı – Akbank (AKBNK)

AKBNK hisseleri bu hafta toparlandı ve yüzde 11 getiri sağladı. Hisse senedi yükselişinin ardından 39,1 TL’den işlem görüyordu.

5. CMBTN Yüzde 11 Kazandırdı – Çimbeton (CMBTN)

CMBTN yükseliş dalgasını üst üste ikinci haftaya taşıdı ve en çok kazandıranlardan oldu. Hisse senedi geride kalan haftada yüzde 11 yükseldi ve 2390 TL’ye ulaştı.

Haftanın En Çok Kaybettiren Borsa Hisseleri

Borsada karışık seyrin sürdüğü haftada en çok düşüş yaşayan hisse senetleri ALAR, DOGUB ve BTCIM oldu.

1. ALCAR Yüzde 15 Kaybettirdi – Alarko Carrier (ALCAR)

ALCAR hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bir önceki haftada güçlü yükseliş yaşayan ALCAR, bu hafta kazançlarını büyük oranda geri verdi. Hisse senedi yüzde 15’lik düşüş ile haftanın en çok kaybettireni oldu. Düşüş sonrası ALCAR’ın fiyatı 1238 TL’ye geriledi.

2. DOGUB Yüzde 14 Kaybettirdi – Doğusan Boru (DOGUB)

Bu hafta en çok kayıp yaşayan hisse senetlerinden biri DOGUB oldu. Haftalık bazda yüzde 14 düşüş yaşayan hisse senedi 15,14 TL’den işlem gördü.

3. BTCIM üze 15 Kaybettirdi – Batıçim (BTCIM)

BTCIM bu hafta içerisinde yaşadığı yüzde 15 kayıp ile en çok kaybettirenlerden oldu. Hisse senedi düşüşü sonrasında 133 TL seviyesindeydi.

4. BURCE Yüzde 12 Kaybettirdi – Burçelik (BURCE)

Hafta içerisinde yaşadığı kayıp ile öne çıkan hisse senetlerinden biri BURCE oldu. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 12 kayıp yaşadı ve 139,6 TL’ye geriledi.

5. ALMAD Yüzde 12 Kaybettirdi – Altınyağ Madencilik (ALMAD)

ALMAD üçüncü haftasına da düşüş serisini sürdürdü ve 7,17 TL’ye geriledi. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 12 düşüş kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.