Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Haftanın Düşüşteki 5 Kripto Parası! Ufukta Yükseliş Var mı?

Kripto para piyasaları hafta sonuna girmeye hazırlanırken, hafta boyunca düşük fiyat performansı gösteren bazı kripto para birimleri dikkat çekiyor. Detaylar haberde;
Haftanın Düşüşteki 5 Kripto Parası! Ufukta Yükseliş Var mı?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasalarında bu hafta gözlemlenen düşüş trendi, hafta içinde öncü kripto para birimi Bitcoin’in 27 bin doların altına inmesine neden oldu. BTC fiyatındaki bu geri çekilme diğer pek çok kripto para birimini de etkilerken, bazı kripto varlıklar haftalık kayıp oranlarıyla biraz daha ön plana çıktı.

XDC Network (XDC), Bitcoin SV (BSV), Cosmos (ATOM), Klaytn (KLAY) ve Casper (CSPR) 12-19 Mayıs tarihleri arasındaki kayıplarıyla haftanın düşük performanslı kripto para birimleri olarak dikkat çektiler.

Peki, bu kripto varlıkları önümüzdeki günlerde neler bekliyor? Kritik destek ve direnç seviyeleri hangi noktalarda yer alıyor? Yatırımcılar nelere dikkat etmeli? İşte detaylar…

XDC’de Kan Kaybı Dikkat Çekici

Piyasa değeriyle en büyük 90. kripto para birimi konumundaki XDC, haftalıkta yüzde 6.68 değer kaybıyla dikkat çekti. 21 Mart’ta yıllık en yüksek seviyesi olan 0.047 dolara ulaşmasından bu yana düşüşünü sürdüren kripto varlık, 17 Mayıs’ta önemli bir destek hattının kırılımıyla düşüşünü derinleştirmiş oldu.

Kırılım, yükseliş yapısının artık sağlam olmadığını gösterirken, düşüş devam ederse bir sonraki destek 0.026 dolar seviyesinde olacak.

GCM Yatırım Banner

Bununla birlikte, olumlu senaryoda XDC fiyatının önceki destek bölgesini geri kazanması halinde 0.041 dolardaki direnç alanına doğru bir yükseliş hareketi beklenebilir.

Fiyat, haber yazımı itibarıyla 0.032 dolar civarında seyrediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Bitcoin SV Fiyatı Direnci Aşamadı

BSV fiyatı, 9 Mayıs’ta direnç bölgesinden reddedilmesinin ardından aşağı yönlü bir harekete başlarken, şu sıralar 32 dolar destek alanı civarında işlem görüyor.

Haftalıkta yüzde 5.02’ye varan kayıp gören altcoinin fiyatındaki düşüş sürerse 23 dolara doğru geri çekilme görülebilir. Ancak, fiyat sıçrama gösterebilirse bu kez 38 dolar direnç çizgisine doğru bir hareket izlenebilir.

Piyasa değeriyle en büyük 65. kripto varlık konumundaki BSV, haber yazımı itibarıyla 33 dolar civarında işlem görmekte.

ATOM Fiyatı Yükseliş Formasyonuna Rağmen Çıkış Yapamadı

ATOM fiyatı, alçalan takoz formasyonu içinde Mart ayından bu yana geriledi. Bu formasyon bir yükseliş geri dönüş modeli olarak kabul edilmekte olsa da, fiyat buna rağmen 9 Mayıs’ta bir sıçrama yaptıktan sonra herhangi bir yukarı hareket başlatamadı.

Fiyat sıçramayı başarırsa, takozun direnç çizgisi olan 11.70 dolara ulaşabilir. Aksi senaryoda ise fiyat, bir sonraki en yakın destek alanı olan 8.80 dolar civarına geri çekilebilir.

Haftalıkta yüzde 3.83 kayıp gören altcoinin fiyatı, haber yazımı itibarıyla 10.53 dolar civarında seyrediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

KLAY Fiyatı Boğa Yapısını Geçersiz Kılıyor

22 Mayıs’ta yılın en yüksek seviyesi olan 0.37 dolara ulaştığından beri düşüşte olan KLAY fiyatı, 11 Mayıs’ta destek çizgisinden kırılım gösterdi.

Çizgi, Ekim ayından beri yerinde olduğu için kırılım, önceki yukarı hareketin bittiğinin ve yeni bir düşüş eğiliminin başladığının bir işareti olarak görülmekte.

Düşüşün devam etmesi durumunda KLAY fiyatı, 0.12 dolardaki en yakın desteğe düşebilir. Tersine dönüş durumunda ise 0.21 dolar seviyesi öncelikli hedef olacak.

Piyasa değeriyle en büyük 74. kripto para birimi konumundaki altcoinin haftalık kaybı, haber yazımı itibarıyla yüzde 3’ün üzerinde görünürken, fiyat 0.1770 dolar civarında geziniyor.

CSPR Fiyatı Nereye Gidebilir?

30 Nisan’da yılın en yüksek seviyesi olan 0.063 dolar noktasına ulaşmasından bu yana düşüş hareketini sürdüren CSPR, 18 Mayıs’taki fiyat hareketiyle 0.046 dolara kadar düşüşünü derinleştirdi.

Haftalıkta yüzde 2.18’e varan kayıp gören altcoin için henüz bir yükseliş tersine dönüş işareti görünmediğinden, fiyatın 0.042 dolar seviyesine geri çekilmesi beklenen gelişmelerden biri olabilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

CSPR’nin temellerini yeniden kazanması durumunda ise fiyat, en yakın direnç alanı olarak görünen 0.057 dolar yoluna girebilir.

Piyasa değeriyle en büyük 80. kripto varlık konumundaki CSPR’nin fiyatı, haber yazımı itibarıyla 0.04740 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın