Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Haftalık Yüzde 14 Düşen Hissede Hedef Fiyat 30 TL Oldu

2024’ün ilk çeyreğinde net karını yüzde 45 düşüşle 617 milyon TL’ye düşüren VESBE için hedef fiyatlar açıklandı. İşte detaylar;
Haftalık Yüzde 14 Düşen Hissede Hedef Fiyat 30 TL Oldu
HABER GİRİŞ

Aracı kurumlar, 2024’ün ilk çeyrek finansal sonuçlarını paylaşan Vestel Beyaz Eşya (VESBE) için değerlendirmelerini paylaştı. Alnus Yatırım, şirketin hasılatının 2,9 milyar TL gerilediğini, bunun yurt dışı gelirlerindeki sert azalıştan kaynaklandığını belirtti.

Araştırma raporunda Vestel Beyaz Eşya’nın cari yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı çeyreğine göre üretim adedinin yüzde 8 , adet bazlı satışlarının ise yüzde 11 oranında daraldığı ifade edildi.

Analistler, 2024’ün ikinci çeyreğinde deprem felaketinin düşük baz etkisinin şirket finansalları üzerindeki pozitif yansımasının devam edebileceğini, yılın ikinci yarısında ise beyaz eşya tarafında yapılabilecek kampanyalar ile satışların canlı kalabileceğini kaydetti.

Alnus Yatırım, VESBE için 12 aylık hedef fiyatını 30 TL’de, tavsiyesini ise “al” konumunda sabit bıraktı.

Şeker Yatırım

VESBE’nin ilk çeyrekte 617 milyon TL net kar elde ettiğine dikkat çeken Şeker Yatırım, net borcun düşük seviyelerde korunduğunu bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Raporda beyaz eşya sektöründe gelecek aylarda iç talebin yüksek baz etkisi, sıkı para politikası ve taksit kısıtları nedeniyle normalleşeceği öngörüldü. Şirketin ana pazarı olan Avrupa’da Haziran ayında faiz indirimlerinin başladığı, parasal gevşemenin hız kazanmasının ardından beyaz eşya sektöründe canlanma olabileceği belirtildi.

Şeker Yatırım, VESBE için hedef fiyatını 30,5 TL’de “al” tavsiyesi ile korudu. Hissede yüzde 48 kazandırma potansiyeline dikkat çekildi.

Haftalık Yüzde 14 Düşen Hissede Hedef Fiyat 30 TL OlduKaynak: Paratic Piyasalar

2023 yılını 15,2 TL’den tamamlayan VESBE, 3 Haziran’da 24,7 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Bu noktadan gelen satışlarla gerileyen hisse 11 Haziran’da günü 20,7 TL’de yatay tamamladı. Haftalık yüzde 14, aylık yüzde 13 değer kaybeden hissede yıllık kazanç yüzde 73 seviyesinde bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın