Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Haftalık Hisse Kazancı Göz Dolduran Şirketten Yeni Sözleşme Kararı

Trend Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., KAP'a arsa payı karşılığı inşaat yapımı sözleşmesi hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberin devamında;
Haftalık Hisse Kazancı Göz Dolduran Şirketten Yeni Sözleşme Kararı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Trend Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (TDGYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimle arsa payı karşılığı inşaat yapımı sözleşmesi hakkında bilgilendirmede bulundu.

TDGYO Sözleşme Kararını Duyurdu

KAP bildiriminde, şirketin Araz Havacılık Petrokimya ve Demir Çelik Ticaret Ltd Şti. ile “Arsa Payı Karşılığı İnşaat Yapımı Sözleşmesi” imzalamasına karar verdiği duyuruldu.

Trend Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi Yönetim Kurulu üyelerinin bugün şirket merkezinde toplanarak aldığı karara dair şu ifadelere yer verildi:

“İstanbul ili, Eyüpsultan ilçesi, Alibeyköy mahallesinde yer alan 815,09 m2 büyüklüğündeki 717 ada, 65 no’lu arsa vasıflı parsel üzerinde oluşturulacak projenin geliştirilmesi amacıyla, Araz Havacılık Petrokimya ve Demir Çelik Ticaret LTD Şti. ile “Arsa Payı Karşılığı İnşaat Yapımı Sözleşmesi” imzalanmasına katılanların oy birliği ile karar verilmiştir.”

Şirket, kısa süre önce Hamas’a yardım ettiği gerekçesiyle üç hakim ortağı Alaeddin Şengüler, Arwa Saleh M Mangoush ve Gülşah Yiğidoğlu ile birlikte ABD tarafından yaptırım listesine alınmıştı.

GCM Yatırım Banner

Şirket ve üç hakim ortağı adına yapılan açıklamada, “Şirketimiz herhangi bir örgüte maddi destekte bulunmamaktadır, tabi olduğu yasalar gereği bulunması da mümkün değildir” ifadesi kullanılmıştı.

Hisseler Günü Yüzde 10’a Yakın Yükselişle Tamamladı

TDGYO hisseleri, haftanın üçüncü işlem gününü günlükte yüzde 9,96’lık yükselişle 9.94 TL’den kapattı.

TDGYO Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

TDGYO haftalıkta yüzde 27,4 yükseliş gösterirken aylıkta ise yüzde 6 yükseliş gösteriyor. Yıllık bazdaki kazanç ise yüzde 150 civarında seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın