Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hafta Sonu Yükselişleriyle Dikkat Çeken 3 Kripto Para Birimi

Kripto piyasasında özellikle hafta sonunda dikkat çekici fiyat performansı sergileyen bazı kripto para birimleri öne çıktı. Detaylar haberde;
Hafta Sonu Yükselişleriyle Dikkat Çeken 3 Kripto Para Birimi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasası geride kalan hafta genel itibarıyla karmaşık bir performans sergiledi. Hafta başında kademeli olarak yükselen piyasa, Cuma günü keskin bir düşüş yaşadı ve önceki kazanımların çoğu silinmiş oldu.

Üç kripto para birimi ise özellikle hafta sonu dikkat çeken olumlu performanslar sergiledi ve hafta sonunun kazananları olarak kayda geçti.

1Inch Network (1INCH), Solana (SOL) ve Uniswap (UNI), önceki hafta başlayan yükselişlerini sürdürerek hafta sonu boyunca yükselmeyi başaran kripto varlıklar oldular.

1INCH, 145 Günlük Direnç Çizgisinden Çıktı

1INCH fiyatı, Şubat 2023 döneminden bu yana alçalan bir direnç çizgisinin altında seyretmekteydi. Söz konusu düşüş, 10 Haziran itibarıyla yılın en düşük seviyesi olan 0,235 dolar ile zirveye ulaşmıştı.

Ancak, fiyat bu hareketin hemen ardından sıçradı ve o zamandan beri yükselişini sürdürüyor. Artış, özellikle 15 Temmuz’da hızlandı ve altcoin, ertesi gün direnç çizgisinden çıkıp bir sonraki gün, yeni yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

1INCH başarılı bir şekilde kırılım gösterebilirse bir sonraki direnç bölgesi olan 0,80 dolara yolculuğa başlayabilir. Ancak reddedilirse, fiyat yeniden 0,40 dolardaki direnç çizgisine düşebilir.

SOL Fiyatı Direncin Üzerinde Konsolide Oldu

10 Haziran’dan bu yana yükseliş ivmesi gösteren SOL fiyatı, kısa bir geri çekilme sürecinin ardından 7 Temmuz’da 81 gündür etkisini gösteren alçalan direnç çizgisinden çıkmayı başardı.

14 Temmuz’da fiyat, 32,13 dolarlık yeni bir yıllık yüksek seviyeye ulaştı. Bu durum, artık destek görevi görmesi beklenen 25 dolarlık yatay direnç alanından bir kırılmaya neden oldu. Dolayısıyla, fiyat 25 doların altına düşmediği sürece trend, yükseliş olarak kabul edilmeye devam edecek.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Artış devam ederse, bir sonraki direnç 38 dolarda olacak. Ancak SOL fiyatı 25 doların altına düşerse, bir sonraki en yakın destek olan 20 dolara kadar düşüşün derinleşme ihtimali bulunuyor.

UNI Fiyatı Fib Direnciyle Mücadele Ediyor

UNI fiyatı 1 Temmuz’da alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. Fiyat sıçrarken, 6,10 dolardaki 0,618 Fib geri çekilme direnç seviyesinden henüz çıkmadı.

Fibonacci düzeltme seviyeleri, bir yönde önemli bir fiyat değişikliğinden sonra, fiyatın orijinal yönünde devam etmeden önce bir önceki fiyat seviyesinin izini sürmesi veya yeniden ziyaret etmesi prensibine göre çalışır. 0.618 seviyesi, sıçramanın düzeltici mi yoksa yeni bir yükseliş trendinin başlangıcı mı olduğunu belirlemede çok önemlidir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Artış devam ederse ve fiyat kırılırsa bir sonraki direnç 7,50 dolarda olacak. Bununla birlikte, UNI reddedilir ve düşerse, 5 dolardan alçalan direnç çizgisine geri dönebilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.