Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

GYO Şirketinden Temettü Kararı Geldi

Körfez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosu sonrası yatırımcılarıyla temettü kararını paylaştı.
GYO Şirketinden Temettü Kararı Geldi
HABER GİRİŞ

Geçen yılın bilançosunu açıklayan şirketler yönetim kurullarından çıkan temettü kararlarını duyurmaya devam ediyor. Seçim sonrası gelebilecek vergi ve reform kararlarına ve ekonomik belirsizliklere göre pozisyon alan çoğu şirket geçen yıl yazdıkları kârları yatırımcıları ile paylaşmama kararı alırken, bu şirketlere bir isim daha eklendi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kar payı dağıtım işlemlerine ilişkin bildirimini paylaşan Körfez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., yönetim kurulunca alınan temettü kararını paylaştı.

SPK’ya göre net dönem kârı 135.545.125 TL, yasal kayıtlara göre ise 51.581.073,25 TL olan şirket, temettü vermeyeceğini duyurdu. Temettü dağıtımına neden çıkılmadığına ilişkin detaylı açıklama paylaşılmadı.

Körfez GYO Hisse 04.04.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin temettü vermeyeceğini açıkladığı günde KRGYO kodlu hisseler sınırlı bir artışla pozitif bölgeden kayda geçti.

Yıllık primi yüzde 56 ile enflasyonun altında kalan KRGYO’da aylık düşüş yüzde 20’yi, haftalık ise yüzde 3’ü geçti. Hisseler yazım anında yüzde 1,37 artıda 22,18 liradan işlem gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.