Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

GYO Şirketinden 60 Konutluk Dev Adım: 332 Milyon TL

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan Nurol Gayrimenkul, 332 milyon TL bedelle İstanbul’daki satın alımını duyurdu. İşte detaylar;
GYO Şirketinden 60 Konutluk Dev Adım: 332 Milyon TL
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da NUGYO koduyla işlem gören Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (NUGYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden taşınmaz alımı hakkında açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi.

Şirket, İstanbul Esenyurt Kıraç köyünde “Ödül İstanbul Projesi”nde yer alan konut niteliğindeki 60 adet bağımsız bölümün, ödeme planı dahiliğinde 2024 Mayıs ayına kadar ödenecek şekilde şirket tarafından satın alınmasına karar verildiğini belirtti.

Ödenecek toplam tutarın 331.900.000 TL olduğu aktarıldı ve aynı zamanda projede yer alan 30 adete kadar bağımsız bölümün satın alınması için de gerektiğinde kullanılmak üzere şirkete satın alma opsiyon hakkı tanınması için sözleşme akdedilmesinin oybirliği ile kararlaştırıldığını duyurdu.

Borsa İstanbul BIST 100 endeksinin yüzde 2,8 düşüşle 7529 puana düştüğü 13 Aralık tarihinde NUGYO’nun endekse göre daha negatif hareket ettiği görüldü. NUGYO, kapanışını yüzde 5,3 düşüşle 6,39 TL’den yaptı. Hissede haftalık yüzde 13,5, aylık yüzde 10,2, yıllık ise yüzde 24,3 oranında değer kaybı gerçekleşti. NUGYO, yıllık en düşük 4,3 TL, en yüksek 9,2 TL seviyelerini gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın