Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

GYO Lideri Hissesinde Yüzde 81 Yükseliş Bekleniyor

Emlak Konut GYO hissesi için hedef fiyat değişikliği yapan İş Yatırım, beklentisini iki katına yakın artırdı. İşte raporda yer alan detaylar…
GYO Lideri Hissesinde Yüzde 81 Yükseliş Bekleniyor
HABER GİRİŞ

İş Yatırım, 5 Mart 2024 tarihli raporunda Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (EKGYO) hissesi için hedef fiyat değişikliği yaptı. 2023 ön satış verilerine ve güncellenmiş makro varsayımlara bağlı olarak, EKGYO için hisse başına hedef fiyatı 20,6 TL olarak güncellendiği açıklandı.

İş Yatırım’ın söz konusu hisse için önceki hedef fiyatı 12,01 TL idi. Yukarı yönde revize edilen hedef fiyat için yüzde 81 yükselme potansiyeli işaret edilirken, “AL” tavsiyesi korundu.

EKGYO hisse fiyatı, saat 10.11’de yüzde 2,10 değer kazancıyla 11,65 TL’den işlem görüyor. Hissenin değeri haftalık bazda yüzde 2’ye yakın düşerken, aylık dönemde yüzde 15, yıllık dönemde ise yüzde 46 kazanç sundu.

İş Yatırım Emlak Konut Hedef Değişikliği
Kaynak: İş Yatırım

İş Yatırım raporunda, hissenin net aktif değerine (NAV) göre yüzde 30 iskontolu işlem gördüğü ve tarihsel ortalamanın yüzde 43 iskontoya işaret ettiği belirtildi. Konut talebinde yavaşlama olmasına rağmen şirketin geniş ve değerli varlık portföyünün, tüm segmentlere hitap eden çeşitli ve kaliteli proje portföyünün, yeniden yapılanmanın ve kentsel dönüşümün olumlu etkisinin şirketi cazip hale getirdiği kaydedildi.

Emlak Konut’un 2023 yılında 5717 bağımsız bölümün satışından 53,8 milyar TL gelir elde ettiği hatırlatılırken, bunun şirketin 63 milyar TL olan hedefinin yüzde 14,6 altında kaldığı vurgulandı.

GCM Yatırım Banner

Geçen yıl konut satışlarında yaşanan düşüşün, bu hedefin tutmamasında etkili olduğu belirtildi. Teslimatlar tamamlandıkça, ön satış gelirlerinin gelir tablosuna yansıyacağı ve gelecekte ön satış gelirlerinden sağlam nakit akışı yaratma şansının olumlu olduğu ifade edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.