Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

GYO Hissesinde Beklenti Düştü: Hedef 11,2 TL

Halk Yatırım, 2024’ün ilk çeyreğinde beklenti altı net kar açıklayan EKGYO için hedef fiyatını düşürdü. İşte detaylar;
GYO Hissesinde Beklenti Düştü: Hedef 11,2 TL
HABER GİRİŞ

Halk Yatırım, 20 Haziran’da gayrimenkul sektörünün öne çıkan şirketlerinden biri olan Emlak Konut Gayrimenkul (EKGYO) için değerlendirmelerini yatırımcılarla paylaştı. Hisseler için beklenti düştü.

Analist İlknur Turhan tarafından kaleme alınan raporda, şirketin 2024’ün ilk çeyrekte TMS 29 (enflasyon muhasebesi) dahil kaydedilen 1,4 milyar TL’lik parasal kaybın net karı baskıladığı belirtildi.

Şirketin 1Ç23 için 881 milyon TL olan net karın enflasyon muhasebesi sonrası 3,2 milyar TL net zarar olarak revize edildiği hatırlatıldı ve 2024’ün ilk çeyreğinde 412 milyon TL olan beklentinin altında 81,6 milyon TL konsolide net kar açıklandığı ifade edildi.

Operasyonel karlılığın beklentinin altında gerçekleştiğini bildiren Halk Yatırım, EKGYO için 12 aylık hedef fiyatını 12,36 TL’den 11,20 TL’ye indirdi ve “tut” tavsiyesini sürdürdü.

Enflasyonla mücadele ve mali disiplin çerçevesinde ekonomi yönetimi tarafından uygulanan para ve maliye politikaları dikkate alındığında, konut sektöründe toparlanma eğiliminin yavaş kalabileceği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

GYO Hissesinde Beklenti Düştü: Hedef 11,2 TLKaynak: Paratic Piyasalar

23 Şubat’ta 12 TL’ye kadar yükselen ve devam eden süreçte satış baskısıyla dalgalı hareket eden EKGYO, 20 Haziran saat 15.27 itibarıyla yüzde 0,4 düşüşle 9 TL’den işlem görüyor. Hissede yıllık kazanç yüzde 33 ile sınırlı seviyede gerçekleşti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.