Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Güven Tazeleyen Şirketin Hissesi Uçtu! Program Güç Verdi

Sasa Polyester, Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan yaptığı duyuruda sağlıklı fiyat oluşumunu desteklemek için yeni geri alım programına başladığını belirtti.
Güven Tazeleyen Şirketin Hissesi Uçtu! Program Güç Verdi
HABER GİRİŞ

Borsada yükselişleriyle ve düşüşleriyle yatırımcıların sürekli olarak gündeminde kalmayı başaran Sasa Polyester Sanayi (SASA), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden güven tazeleyen yeni duyurusunu paylaştı.

Şirket, 8 Mart 2024 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında yeni pay alım programına başlayacağını açıkladı. Sasa Polyester, şirket paylarında sağlıklı fiyat oluşumuna katkıda bulunmak ve pay sahiplerinin menfaatlerinin korunması amacıyla geri alım yapacağını belirtti.

Duyuruda şirket iç kaynaklarından karşılanmak üzere geri alım için ayrılacak azami fon tutarının 2.000.000.000 TL olacağı, geri alınacak azami pay sayısının bu tutarı geçmeyecek şekilde belirleneceği ifade edildi. Geri alım programının azami süresinin 3 yıl olarak belirlendiği kaydedildi.

Sasa Polyester, bugün yaptığı diğer açıklamada daha önceki 500 milyon liralık hisse geri alım programının sona erdiğini bildirmişti.

Güven Tazeleyen Şirketin Hissesi Tavan! Program Güç VerdiKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

2023 yılını 36,5 TL’den tamamlayan SASA, 2024 yılında BIST 100 endeksindeki yükselişlerin gerisinde kaldı. Son dönemde dalgalı hareket eden ve 16 Şubat’ta 46,7 TL’ye kadar SASA, bu noktada tutunmayı başaramadı ve 37,2 TL’ye kadar düştü.

7 Mart’ta kapanışını 38,4 TL’den yapan SASA, geri alım programının verdiği güçle sert yükseldi. Hisse 8 Mart saat 17.36 itibarıyla yüzde 9,2 artışla tavana yakın bir şekilde 42 TL’den işlem görüyor.

SASA, yatırımcısına haftalık yüzde 3,5, aylık yüzde 4,5 oranında kazanç sağladı ancak yıllık bazda yüzde 14,4 oranında değer kaybetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.