Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Gür-Sel Turizm ve Karsan Otomotiv Milyonluk Anlaşmalarını Açıkladı

Karsan Otomotiv'in hisseleri 20 milyon euroluk İtalya sipariş duyurusuyla yükselirken, Gür-Sel Turizm'i hisseleri 691 milyon TL'lik sözleşme haberiyle tavan yaptı.
Gür-Sel Turizm ve Karsan Otomotiv Milyonluk Anlaşmalarını Açıkladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Gür-Sel Turizm Taşımacılık ve Servis Ticaret A.Ş yeni iş sözleşmesi, Karsan Otomotiv Sanayi Ticaret A.Ş ise İtalya’dan aldığı siparişler hakkında açıklama yaptı. Açıklama sonrasında Karsan Otomotiv’in borsada işlem gören hisseleri yükselirken, Gür-Sel Turizm’in hisseleri tavan yaptı.

Karsan Otomotiv,  Consip S.P.A (İtalya Merkezi Satınalma Ofisi) ile sözleşme imzaladığını duyurdu. 52 araçlık  20 Milyon euro bedelli siparişlerin aldığını açıkladı.

Şirket, söz konusu siparişlerin 2024 yılı içerisinde tamamlanacağını belirtti.

Karsan Otomotiv’in borsada (KARSAN) kodu ile işlem gören hisseleri açıklama sonrasında yükselişe geçti. Hisseler saat 17.35 itibarıyla yüzde 6,03’lük yükseliş ile 13.16 TL’den işlem gördü.

Gür-Sel Turizm’in Hisseleri Anlaşma Haberiyle Tavan Yaptı

Gür-Sel Turizm ise İç Anadolu Bölgesi’nde faaliyet gösteren ve otomotiv sektöründe olan bir müşteri ile personel taşıma anlaşması yapıldığını açıkladı.

Söz konusu anlaşmanın 5 yıl süreli ve yaklaşık kontrat değeri eskalasyon tahminleri katıldığında 691.000.000 TL’yi bulduğu kaydedildi.

Projenin 1 Ekim 2023 tarihinde hizmete başlayacağı ve satın-alma görüşmelerine başlanacağı aktarıldı.

Gür-Sel Turizm’in borsada (GRSEL), kodu ile işlem gören hisseleri tavan yaptı. Hisseler saat 17.47 itibarıyla yüzde 9,98’lik yükseliş ile 47,18 TL’den işlem gördü. Böylece hisseler bir yılın en yüksek seviyesine ulaşmış oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu