Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Günün Kazanan Kripto Para Birimleri! Hafta Sonuna Hazırlar!

Kripto para piyasasında kayıpların toplanması süreci devam ederken, XRP ve ADA son gün performanslarıyla dikkat çektiler. Detaylar haberde;
Günün Kazanan Kripto Para Birimleri! Hafta Sonuna Hazırlar!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasaları hafta sonuna girmeye hazırlanırken, yaklaşan Noel tatili öncesinde dijital varlıkların genel olarak yatay bir seyir izlediği görülüyor. Son günlere bakıldığında ise Ripple (XRP) ve Cardano’nun (ADA) dikkat çekici fiyat hareketleri sergiliyor olması dikkat çekiyor.

ADA, 23 Aralık’ta art arda ikinci gün tırmanışına devam ederken, kripto para birimi böylelikle Pazartesi’den bu yana en yüksek noktasına ilerledi.

XRP ise fiyatın önemli bir direnç seviyesine yaklaşmasıyla yükselişine hız kazandırdı.

İşte, iki kripto birimine dair dikkat çeken güncel veriler ve hedeflenen seviyeler…

ADA’nın Yükseliş Eğilimi Sürüyor

ADA fiyatı, art arda ikinci seansta yükselirken Cuma günü de yeşil renk verdi.

GCM Yatırım Banner

ADA/USD, kripto paranın 0.2482 dolardan işlem görmesinden sadece bir günden az bir süre sonrasında, bugünkü seansta 0.2623 dolar seviyesine kadar yükseliş gösterdi.

Fiyatlar 0.2482 dolara düştüğü için yükseliş koşusu dün anlık olarak kesintiye uğradı, ancak alıcılar fiyatları tekrar yükseltmek için hızla devreye girdi.

Hareket, tokenın 0.2685 dolar direnç seviyesine doğru yükselişini gördü ve Pazartesi gününden bu yana en yüksek noktasında işlem görmeye devam ediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Grafikten de görülebileceği üzere Cuma günkü kazançlar, 14 günlük göreli güç endeksinin (RSI) 32.00’de kendi tavanına yaklaşmasıyla geldi. Endeks şu anda 30.18 değerinde seyrediyor. Fiyat önceki yüksek seviyelerinden geriliyor ve haber yazımı esnasında 0.2596 dolar civarında işlem görüyor.

Boğaların 0.2685 dolardaki dirence ulaşması için, önce RSI’da yaklaşmakta olan bu 32.00 seviyesinin kırılması gerekiyor.

Sonuç olarak, güçlü satın alma baskısı fiyatı yükseltmeye devam ettiğinden, ADA’nın yakın vadede daha da yukarı yönlü olması bekleniyor. Teknik göstergeler de yükseliş eğilimine işaret ediyor ve alım baskısı güçlü kalırsa piyasa daha da yukarı yönlü hareket edebilir.

XRP Kritik Seviyelerde Gezinmeye Devam Ediyor

XRP, önemli bir direnç noktasından çıkma hedefiyle son boğa koşusunu genişlettiği için Cuma günü de yükselmeyi başardı.

XRP/USD, 0.3424 dolarlık düşük seviyenin ardından, bugünün seansının erken saatlerinde 0.3531 dolarlık gün içi zirveye ulaşmayı başardı.

Bugünün en yüksek seviyesi, tokenın 0.3555 doları gördüğü Pazar gününden bu yana işlem gördüğü en güçlü nokta olmasıyla dikkat çekiyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Fiyattaki bu son artış hareketine rağmen, kripto para birimindeki duyarlılık hala düşüş eğilimi göstermekte. Buna ek olarak, 14 günlük RSI şu anda 41.00 tavanına yakın olan 39.65 değerinde seyrediyor.

Boğaların bu seviyeden bir kırılmayı zorlayamaması halinde, XRP’nin bir kez daha düştüğünü görebiliriz. Kripto para birimi dolayısıyla, şu an için kritik seviyelerde gezinmeye devam ediyor diyebiliriz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın