Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Günün Dikkat Çeken Yükselişi Litecoin’den! LTC Fiyatı Ne Olacak?

Kripto piyasasının önde gelen altcoinlerinden Litecoin fiyatı son 24 saatte yüzde 10'a yakın çarpıcı bir artış gördü. Fiyat nereye gidebilir? Detaylar;
Günün Dikkat Çeken Yükselişi Litecoin’den! LTC Fiyatı Ne Olacak?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son 24 saat içinde Bitcoin öncülüğündeki yükseliş, kripto para piyasasını yeniden yeşil hakimiyetine boyarken, bazı altcoinlerin fiyat performansı çok daha dikkat çekici. Bunların başında ise son 24 saatteki yükselişi yüzde 10’a varan Litecoin (LTC) geliyor.

LTC/USD paritesinin, Pazar günkü 81.75 dolarlık düşük seviyenin ardından, gün içinde 88.42 dolarlık gün içi yüksek seviyeye yükseldiği görüldü.

LTC Fiyatı 6 Mart’tan Bu Yana En Yüksek Noktasında

Bu fiyat hareketi, LTC’nin, 90 dolar seviyesine yakın işlem gördüğü son zaman olan 6 Mart’tan bu yana en yüksek noktasına ulaşmasını sağladı.

Analist Eliman Dambell, göreceli güç endeksinde 51.00 bölgesinde bir kırılım gerçekleştiğini ve bir sonraki görünür direnç noktasının 58.00 seviyesinde olduğunu ifade etti.

Bu durum dikkate alındığında, Litecoin fiyatının önümüzdeki günlerde 90 doların üzerine çıkması için güçlü bir olasılık bulunduğunu sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

LTC Fiyatının Yükselişi Zaman Alacak mı?

Kripto stratejisti Aaryamann Shrivastava ise Litecoin fiyatının, Bitcoin’de birkaç gün için yavaş bir artış gözlemlemesine rağmen, makul bir toparlanma içinde olduğuna dikkat çekti. Bu toparlanmanın, ağa önemli karlar getirme potansiyeline sahip olduğuna, ancak daha geniş piyasa ipuçlarının bir engel görevi görebileceğine değindi.

Fiyatın şu anda herhangi bir düşüş eğilimi göstermediğini, ancak daha geniş piyasa unsurlarının büyük ölçüde olumlu olana kadar toparlanmanın biraz zaman alabileceğini ifade etti.

Bu durumun nedeni olarak Bitcoin’in hala 27.300 dolar civarında mücadele etmeye devam etmesini gösterdi. Lider kripto para birimi 30 bin dolara tırmanana kadar, altcoinlerin geri kalanının yeşil mum çubuklarının grafiğinde bir miktar direnç göreceğine dikkat çekti.

Böyle bir durumda, yaklaşık 12,42 milyon LTC’nin kar belirsizliğinde asılı kalmasına neden olabileceği konusuna da değindi.

Son 24 saatte kaydedilen yüzde 9,5’lik rallinin ardından Litecoin fiyatının 88 dolardan el değiştirdiği; bu artışın, 82 ila 94 dolar arasında satın alınan 12,42 milyon LTC’yi içeren 1,88 milyar dolarlık talep duvarının aşılmasına yol açtığı bilgisini verdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: IntoTheBlock

Bu arzın yeniden karlı hale gelmesi için Litecoin fiyatının yüzde 7,47’lik bir ralli ile 94 dolara ulaşması gerektiğini ve bunun kulağa zor bir iş gibi gelmeyebileceğini söyleyen analist, ancak fiyatı yukarı iten yükseliş eğiliminin yavaş yavaş kayboluyor gibi göründüğünü de sözlerine ekledi.

LTC20 Yatırımcılar Arasında Heyecan Yarattı

Shrivastava, NFT’leri Ethereum ağından daha hızlı ve daha ucuz bir ağa sahip olan Litecoin’e getirme girişimi olarak nitelendirilen LTC20’nin yakın zamanda piyasaya sürülmesinin, ağ genelinde heyecan yaratarak yatırımcıların dikkatini çektiğini de söyledi.

Sonuç olarak, zincir üzerinde işlem yapan adreslerin önemli ölçüde artarak 830.000’e ulaştığını, ancak son beş gün içinde bu aktif adreslerin yüzde 36 azalarak 534.000’e indiğini bildirdi.

LTC sahiplerinin katılımı azalmaya devam ettikçe, fiyat artış trendini yönlendiren yükseliş gücünün de azalmasının, altcoin için ya daha yavaş toparlanmaya ya da yatay harekete yol açacağını kaydeden isim, böylece 12.42 milyon LTC tutan 1.23 milyon adresin gerçekleşmemiş kayıplarla karşı karşıya kalabileceğinin altını çizdi.

Öte yandan, 94 dolar seviyesini aşmanın daha güçlü bir yükseliş ivmesi başlatabileceğini de vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.