Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Günlük Bülten Yayımlandı! Aracı Kurum Bu Üç Hisseyi Önerdi

PhillipCapital güne başlarken yeni bültenini yayımları. Bu üç hisse için öneride bulundu. Detaylar haberde...
Günlük Bülten Yayımlandı! Aracı Kurum Bu Üç Hisseyi Önerdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aracı Kurumlar arasında yer alan PhillipCapital, yurt içi piyasalara yönelik günlük bültenini yayımladı. Önemli birkaç gelişmeye yer verilen raporda hisse önerisi yer aldı.

PhillipCapital’in günlük bülteninde dün Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Kasım ayı işsizlik rakamlarına ve Kızıldeniz’deki gemilere yönelik saldırıların artmasının Orta Doğu’daki petrol arzını kesintiye uğrama riskini artırdığına değinildi.

Bunun yanında günlük hisse önerisinde bulunan aracı kurum bu üç hisseyi şu şekilde belirtti:

“Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (EREGL), Türkiye Garanti Bankası (GARAN), Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. (TKNSA).”

Hisselere yönelik teknik analizde bulunan PhillipCapital, EREGL hissesinin gün içinde 45,50 TL seviyesi üzerinde fiyatlanmasında hissede alımların devamının beklenebileceğini belirtti.

GCM Yatırım Banner
Teknik Analiz Hisse Önerileri
Kaynak: PhillipCapital

GARAN hissesinde 64,00 TL üzerinde yükseliş momentumunun güç kazanabileceği aktarıldı. Aracı kurum, TKNSA hisselerinin gün içinde alışların gelmesi durumunda ve 35,00 TL bölgesinin üzerinde fiyatlanması durumunda pozitif havanın korunabileceğini bildirdi.

Bunun yanında BİST 100 endeksinin, gün içinde alışların devamının gelmesi halinde ilk direnç seviyelerinin 7.900 ve 8.000 olacağı kaydedildi. Ayrıca 8.000 üzerinde yeni bir yükseliş momentumunun başlaması bekleniyor.

EREGL yazım sırasında 44,86-44,84 TL aralığında, GARAN 66,5-66,6 TL aralığında, TKNSA 34,72 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın