Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Güney Kore Borsası Upbit, KYC Yapmayan Kullanıcılara Hizmetlerini Kısıtlıyor

Büyük Güney Koreli kripto ticaret platformu Upbit, hesabı doğrulanmamış kullanıcılar için hizmetleri kademeli olarak sınırlamaya başlayacak.
Güney Kore Borsası Upbit, KYC Yapmayan Kullanıcılara Hizmetlerini Kısıtlıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Upbit, yakında hesabı doğrulanmamış kullanıcılar için verdiği hizmetleri durduracak. Şirket, Güney Kore’nin zorunlu Kara Para Aklamayı Önleme (AML) gereksinimlerine uygun olarak müşteri doğrulama sisteminde bir dizi değişikliğin duyurusunu yaptı.

Duyuruya göre, Upbit bu haftadan itibaren doğrulanmamış kullanıcılar için hizmetleri kademeli olarak sınırlamaya başlayacak ve 6 Ekim’den itibaren geçerli olmak üzere bir seferde 850 dolardan fazla işlem yapmasını kısıtlayacak.

Müşteri doğrulaması tamamlandıktan sonra çekim limiti kaldırılacak. Kullanıcılar belirlenen tutarın altındaki işlemlerini sürdürebilecek. Upbit ilerleyen dönemde doğrulanmamış kullanıcılar için daha fazla sınır koymayı planlıyor.

13 Ekim’den itibaren Upbit, müşteri doğrulamasını tamamlamayan mevcut müşteriler için alım satım hizmetlerinin yanı sıra para yatırma ve çekme işlemleri de durdurulacak. Borsa ayrıca, Upbit’in resmi fiat para sağlayıcısı olan K Bank aracılığıyla işleme doğrulamasını tavsiye ediyor.

Upbit, yerel kripto para piyasasının %80’inden fazlasını oluşturan Bithumb, Coinone ve Korbit ile birlikte Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından biri olarak faaliyet gösteriyor. Ülkenin düzenleyicisi Finansal Hizmetler Komisyonu , kripto borsalarının 24 Eylül’e kadar resmi bir işletme lisansı talebinde bulunmalarını talep etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%