Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Güneş Enerjisi Şirketi ABD’deki Yeni Tesisinin Duyurusunu Yaptı

Smart Güneş tarafından ABD'de kurulan 50 bin dolar bütçeli yeni kurulan şirketin duyurusu yapıldı. Ayrıntılar geliyor...
Güneş Enerjisi Şirketi ABD’deki Yeni Tesisinin Duyurusunu Yaptı
HABER GİRİŞ

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SMRTG) tarafından ABD’de kurulan yeni şirkete ilişkin bilgilendirme yapıldı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen bildirimde, tescil işlemlerinin tamamlandığı bilgisi verildi.

KAP’a gönderilen açıklamada, “Amerika Birleşik Devletleri’nde güneş paneli üretim tesisleri kurulması amacıyla, şirketimizin yüzde 100 iştiraki olan Hollanda’da yerleşik Smart Global Enterprises & Trading BV aracılığıyla yeni bir şirket kurulmasına karar verildiği 27.04.2023 tarihli açıklamamızda yer almıştı.” ifadeleri yer aldı.

Açıklamanın devamında şirketin ABD’nde planladığı söz konusu faaliyetlerin yürütülmesini teminen, “Smart Green Energy Technologies Inc.” unvanlı 50.000 dolar sermayeli şirketin ABD’nin Delaware eyaletinde kurulduğu ve tescil işlemlerinin tamamlandığı bildirildi.

SMRTG fiyat grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Duyurunun ardından borsada şirketin hisseleri yükseldi. SMRTG hisseleri günlük bazda yüzde 2’ye yakın yükseldi ve 60 TL’ye ulaştı. Şirketin hisseleri haftalık bazda ise yüzde 7’den fazla yükseldi.

SMRTG geçen yılın Temmuz ayından itibaren başlattığı yükselişi ile borsada dikkatleri üzerine çekmişti. Hisse senedi o dönemki rallisi ile Eylül 2023’te 99 TL’ye kadar çıkarak tarihi zirvesine ulaşmıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın