Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gündem Asgari Ücret: Erdoğan’dan Açıklama Geldi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin gündem maddelerinden biri olan asgari ücrete yönelik açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Gündem Asgari Ücret: Erdoğan’dan Açıklama Geldi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yeni yıla yaklaşırken merak edilenlerden biri de asgari ücret rakamı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ilk toplantısının 11 Aralık’ta gerçekleşeceği duyurulmuştu. Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücrete yönelik açıklama geldi.

Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündeme yönelik birçok konuda açıklama yapan Erdoğan, asgari ücrete yönelik dikkat çeken ifadeler kullandı.

Asgari ücretle ilgili çalışmaların Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan tarafından yapıldığını belirten Erdoğan, bu çalışmalarını olgunlaştırdıktan sonra nihai tablonun görüleceğini kaydetti.

“Bir Kez Verilecek Zamla Bu İş Biter”

En uygun asgari ücret neyse bunun kararının verileceğini söyleyen Erdoğan, “Asgari ücret artışı zaten biliyorsunuz yıl içinde bir kezdir. Bir kez verilecek zamla bu iş biter. Bunun da sorumlusu birinci derecede Çalışma Bakanımız Vedat Işıkhan’dır.” dedi.

Erdoğan, bütün meselenin tarafları mağdur etmeden bir neticeye varmak olduğunu vurgulayarak “Biz vatandaşımızı bugüne kadar enflasyona ezdirmedik ve ezdirmeyiz.” açıklamasında bulundu.

GCM Yatırım Banner

Ekonomi yönetiminin bir yandan da enflasyonu dizginleyici adımlar attığını söyleyerek işaretlerin olumlu olduğunu söyledi. Yakında enflasyonun kalıcı bir şekilde dizginleneceğini belirterek enflasyon sorununun tarihe karıştıracağını aktardı.

“Gazze’de Gerçekleştirilen Katliam Tarihin Kara Lekesi”

İsrail-Filistin savaşı hakkında konuşan Erdoğan, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu yönetiminin Gazze’de gerçekleştirdiği katliamın tarihe “kara leke “olarak geçtiğini söyledi.

Ateşkes ile ilgili devlet ve hükümet başkanlarıyla irtibatın devam ettiğini belirtti. İsrail’e şartsız ve koşulsuz destek veren ülkeleri dünyanın unutmayacağını aktardı. Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin bu soykırıma ceza vermesi için gerekenin yapılacağını aktardı.

“Türkiye Hukuk Devletidir Kim Hukuksuzluk Yapıyorsa Cezasını Çeker”

Yunanistan’a gerçekleştireceği ziyaret hakkında konuşan Erdoğan, “kazan-kazan” anlayışı ile Atina’ya gideceklerini söyledi. Yeni dönemin ruhuna yakışır kararlar almak için hem ikili ilişkilerin hem Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerinin ele alınacağını aktardı.

Sosyal medya fenomenlerinin kara para aklama, vergi kaçırma gibi suçlamalarla tutuklandıkları konusuna değinen Erdoğan, “Türkiye hukuk devletidir ve kim hukuksuzluk yapıyor ise cezasını çeker. Konu yargıdadır ve yargı bununla ilgili gerekli araştırmasını yapmaktadır.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.