Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gübretaş Hisseleri Maden Haberi Sonrasında da Düşüyor

Gübretaş hisseleri işlemlere gecikmeli başladıktan sonra sert düşerek devre kesiciye girdi. Günün ikinci yarısında da kayıplar sürüyor.
Gübretaş Hisseleri Maden Haberi Sonrasında da Düşüyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Gübre Fabrikaları T.A.Ş. için Salı günü hareketli başladı. Piyasalar açılmadan önce Borsa İstanbul tarafından yapılan duyuruda, şirketin GUBRF kodlu paylarının işlemlerinin geçici olarak kapatıldığı duyuruldu.

Açıklamada, şirketin olağandışı fiyat ve miktar hareketi konusunda Borsa İstanbul tarafından istenen özel durum açıklamasının, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) zamanında gönderilmediği belirtildi. Bu gerekçe nedeniyle de payların geçici olarak işlemlere kapatıldığı bildirildi.

Bunun ardından saat 10.23’te Gübretaş’tan özel durum açıklaması geldi. 23.01.2023 tarihinde hisselerdeki olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin olan Sermaye Piyasası Kurulu’nun ilgili tebliğ kapsamında kamuya açıklanmamış özel bir durumu bulunmadığı söylendi.

İstenen özel durum açıklamasının gelmesinin ardından Borsa İstanbul tarafından yapılan yeni bildirimde, Gübretaş paylarıyla ilgili olarak “Saat 10:00’da işleme açılacak, sırada 10:30-10:40 saatleri arasında açılış seansı yapılacak ve 10:45’ten itibaren Sürekli İşlem bölümünde yeniden işleme açılacaktır.” bilgisine yer verildi.

Gübretaş Hisseleri Yüzde 5 Değer Kaybetti

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

Son kapanışını 370,3 liradan yapan Gübretaş hisseleri, bu sabah gecikmeli açılışını 369,9 seviyesinden yaptı. İşlemlerin başlamasıyla birlikte düşüşe geçti ve saat 11.10’da devre kesiciye girdi.

GCM Yatırım Banner

Seans içinde 351,5 liraya kadar inen hisseler, saat 13.18’de yüzde 4,67 değer kaybıyla 352,9 liradan işlem görüyor.

Günün ilk yarısında yapılan olumlu bir gelişme de hisselerdeki düşüşü durduramadı. Yapılan açıklamada, bağlı ortaklığı Gübretaş Maden Yatırımları A.Ş. uhdesinde bulunan Söğüt Altın Madeni Sahasındaki ilk altın külçesi dökümünün açılışının, bu Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapılacağı belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın