Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gübretaş Fiyatlar Konusunda Memnuniyet Bildirirken Hisseleri Negatif Bölgede

Gübretaş resmi Twitter hesabı üzerinden gübre fiyatlarının düşmesinden ve kendi politikasına yaklaşmasından memnuniyet duyduğunu ifade etti.
Gübretaş Fiyatlar Konusunda Memnuniyet Bildirirken Hisseleri Negatif Bölgede
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Gübre Fabrikaları Türk Anonim Şirketi (Gübretaş) tarafından bugün Twitter üzerinden bir açıklama paylaşıldı. Döviz kurlarındaki düşüşe değinen Gübretaş, sektör firmalarının fiyat indirimine gitmesinden memnuniyet duyduğunu söyledi.

Yapılan açıklamada, döviz kurlarının düşüşe geçmesi ve sektördeki diğer firmaların fiyatlarını indirmeleriyle birlikte piyasadaki gübre fiyatlarının Gübretaş’ın uyguladığı fiyatlara yaklaşmış olmasından memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ise Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) tarafından yapılan kimyevi gübre alımına ilişkin ihale kapsamında bilgilendirme yaptı. İhale kapsamında şirkete verilen 6 ay süreyle kamu ihalelerinden yasaklanmaya dair karar ve bu karara karşı şirketin yürütmenin durdurulması talepli dava açılacağı konusu hatırlatıldı.

Gübretaş, Ankara 15. İdare Mahkemesi’nce dava konusu idari işlemde hukuka uygunluk bulunmadığı gerekçesiyle yasaklama kararının yürütmesini durdurduğunu açıkladı.

Bu gelişmeler yaşanırken Gübretaş hisseleri (GUBRF) TSİ 17:05 sularında 2,83 oranında ekside 70,55 lirada seyretmeye başladı.
Gübretaş Hisseleri %2,83 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, 17 Aralık’ta 99,40 liraya kadar tırmanarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti. Ancak burada tutunamayan hisseler, hızla gerileyerek 70 liranın altını gördü. Dünkü işlemlerde 85,85 liradan 72,4 liraya kadar inen hisseler, bugün düşüşü sürdürdü.

GCM Yatırım Banner

Güne 67,5 liradan başlayan hisseler, daha sonra 73,35 liraya kadar yükseldi. Ardından yeniden gerileyerek 70 liranın altına indi. Bu seviyede tutunmaya çalışan hisseler, 70 – 71 lira testleri yaparak yeniden gerileme gösterdi.

Gübretaş hisselerinde aşağı yönlü ivmenin güçlenmesiyle birlikte 67,05 ve 64 lirada bulunan destek noktaları izlenecek. Yukarı yönde ise 73,25 ve 76,40 liradaki direnç noktaları takip edilecek.

Hisselerin fiyat performansını incelediğimiz zaman; haftalık bazda %22,99 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık %3,91 oranında gerileyen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %37,75 oranında daha yüksek bir seviyeden alıcı buluyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.