Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

GSDDE Yeni Şirket Kuruyor! TUCLK, GES Yatırımını Açıkladı

Borsa İstanbul’da işlem gören GSDDE finansal duran varlık alımını, TUCLK ise GES Yatırımını paylaştı. İşte detaylar;
GSDDE Yeni Şirket Kuruyor! TUCLK, GES Yatırımını Açıkladı
HABER GİRİŞ

GSD Denizcilik Gayrimenkul İnşaat Sanayi ve Ticaret (GSDDE), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden finansal duran varlık edinimine yönelik açıklama yaptı. Şirket, bağlı ortaklığı olan Hollanda’da kuruluşu tamamlanan GSD Ship Finance BV şirketine 12 milyon ABD doları sermaye ile yüzde 100 pay oranında iştirak edilmesine karar verildiğini duyurdu.

GSDDE, günlük yüzde 1,7 artışla 7,5 TL’den işlem görüyor.

Tuğçelik Alüminyum

TUCLK koduyla faaliyet gösteren Tuğçelik Alüminyum, güneş enerjisi santrali (GES) yatırımına yönelik açıklama yaptı. Şirket, karbon nötre katkı sağlamak, doğayı korumak ve İstanbul Sancaktepe Fabrikasının enerji maliyetinin en az yüzde 50’sini öz tüketimden mahsup ederek karşılamak amacıyla GES yatırımı için başvurduğu Meram Elektrik Dağıtım’dan çağrı mektubu aldığını paylaştı.

Nevşehir İli Avanos ilçesinde kurulacak olan GES tesisinin yatırım bedelinin yaklaşık 5 milyon dolar olduğu, 4290 Kwp kapasite ile enerji üretimi sağlayacağı aktarıldı. Tesisin 2023 yılının son çeyreğinde faaliyete geçmesinin hedeflendiği aktarıldı.

TUCLK, günlük yüzde 4 artışla 33,7 TL seviyesinde.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.