Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

GRTRK Yatırım Teşvik Belgesini, ORGE Yeni İş İlişkisini Duyurdu

Borsada işlem gören GRTRK yatırım teşvik belgesinin onaylandığını, Orge Enerji ise yeni iş ilişkisini paylaştı. İşte detaylar;
GRTRK Yatırım Teşvik Belgesini, ORGE Yeni İş İlişkisini Duyurdu
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’a yeni katılan şirketler arasında yer alan Grainturk Tarım (GRTRK), bağlı ortaklığı Grain Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk tarafından Hatay’da depremden zarar gören tesislerin inşaat çalışmaları çerçevesinde harç ve prim muafiyetlerinden yararlanılması amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na başvuru yapıldığını hatırlattı.

Bu çerçevede 96.355.000 TL tutarında yatırım teşvik belgesinin 15.05.2026 tarihine kadar süre uzatımlı olarak onaylandığı belirtildi.

Konuyla ilgili olarak KDV istisnası, yüzde 90 vergi indirimi, faiz desteği, sigorta primi işveren hissesi (10 yıl), sigorta prim desteği (10 yıl), gelir vergisi stopaj desteği (10 yıl) gibi başlıklardan yararlanılacak.

GRTRK, günlük yüzde 8 artışla 17,8 TL’ye yükseldi.

Orge Enerji

Borsada ORGE koduyla işlem gören Orge Enerji Elektrik Taahhüt (ORGE), GES projesine ilişkin detayları paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Şirket, Kocaeli ilinde inşa edilecek Kalibre Boru Çatı Güneş Enerji Santralleri Projesi’nin kurulum işlerine yönelik olarak verdiği 954.985 dolar tutarındaki teklifin kabul edildiğini açıkladı.

İhalenin şirket lehine sonuçlandığı ifade edilen duyurda, işveren ile sözleşme görüşmelerine başlandığı kaydedildi. Orge Elektrik söz konusu işin 60 günde bitirilmesinin planlandığını yatırımcılara aktardı.

ORGE, günlük yüzde 3,4 yükselerek 21,3 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.