Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Grev Kararından Etkilenecek Şirketler KAP’a Bildirdi!

Aralarında FROTO, TOASO, EGEEN, AYGAZ ve TTRAK gibi şirketlerin bulunduğu borsanın devleri, KAP üzerinden grev kararı hakkında açıklama yaptı. İşte detaylar;
Grev Kararından Etkilenecek Şirketler KAP’a Bildirdi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da işlem gören ve yatırımcıların yakından takip ettiği bazı şirketler 12 Ocak tarihinde grev kararı alınması hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yaptı.

Grev kararı hakkında açıklama yapan şirketler İzmir Demir Çelik (IZMDC), Aygaz (AYGAZ) Gebze İşletmesi, Otokar (OTKAR), Tofaş Türk Otomobil Fabrikaları (TOASO), Ege Endüstri (EGEEN), Karsan Otomotiv (KARSN), Türk Traktör (TTRAK), Arçelik (ARCLK), Çemtaş Çelik Makine Sanayi ve Ticaret (CEMTS) ve Ford Otomotiv (FROTO) olarak sıralandı.

Söz konusu şirketler, üyeleri olduğu Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ile Türk Metal Sendikası arasında yürütülmekte olan Toplu İş Sözleşmesi müzakerelerine dikkat çekti. Türk Metal Sendikası tarafından işyerleri için uygulama tarihi sonradan belirlenmek üzere grev kararı alındığı paylaşıldı.

Toplu iş sözleşmesi imzalanması amacıyla görüşmelerin devam ettiği, sürece ilişkin önemli gelişmelerin ilgili düzenlemeler çerçevesinde kamuya açıklanacağı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.