Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Grev Kararı Alan Demisaş Döküm’de Hisseler Pozitif Bölgede Tutunuyor

Demisaş Döküm Emaye Mamulleri, toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlanamadığını ve ayın 18’inde işçilerin greve çıkacağını açıkladı.
Grev Kararı Alan Demisaş Döküm’de Hisseler Pozitif Bölgede Tutunuyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Demisaş Döküm Emaye Mamulleri Sanayi A.Ş. üyesi olduğu MESS İşveren Sendikası ile işçileri için Toplu İş Sözleşmesi yapmaya yetkili Birleşik Metal İş Sendikası arasında yürütülmekte olan yeni dönem Toplu İş Sözleşmesinde anlaşma sağlanamadığını açıkladı.

Bunun üzerine şirketin de içinde bulunduğu işyerlerinde 18 Ocak 2022 Salı günü greve çıkma kararı alındığı bildirildi. Şirket hisseleri bu haber sonrasında çok fazla değişiklik göstermedi.

Demisaş Döküm hisseleri (DMSAS), saat 14.42’de %0,82 değer kazancıyla işlem görüyor.
Demisaş Döküm Hissesi 9,82 TL
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler güne 9,68 liradan başladı. Son kapanışı 9,74 seviyesinden yaptı. İşlemlerin başlamasıyla birlikte dik bir yükseliş grafiği çizdi ve 9,93 seviyesine kadar çıktı.

Günün devamında yine pozitif bölgede kalsa da sınırlı düzeyde düşüş sergiledi. Demisaş hisseleri son bir haftalık işlem döneminde %11 oranında prim yaptı. Bu periyotta kaydettiği en düşük fiyat 8,82, en yüksek 10,40 oldu.

17 Aralık Cuma günü gördüğü 10,56 tüm zamanların en yüksek fiyatını temsil ediyor. Hisseler aylık bazda yatırımcısına %5,81, yıllık %56 oranında pozitif getiri sundu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın