Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gram Altın Yerinde Durmuyor! 2000 TL’yi Ne Zaman Görecek?

Altındaki yükseliş trendinin daha ne kadar devam edeceği merak edilirken, uzaman isimler gram altında 2000 TL seviyesinin görüleceği tarih hakkında konuştu.
Gram Altın Yerinde Durmuyor! 2000 TL’yi Ne Zaman Görecek?
HABER GİRİŞ

Altın, yatırımcıların merakla takip ettiği yatırım araçları arasında yer alıyor. Ekim ayının ikinci haftasında 1725 TL seviyesinde olan gram altın 1900 seviyesine yakın seyrediyor. Son günlerde altına yönelik çok konuşulan konulardan ve akıllarda soru işaretine neden olan sorulardan biri “Gram altında 2000 TL seviyesinin ne zaman görülecek ?” oldu. Hal böyle olunca uzman isimlerden değerlendirmeler geldi.

Ekonomim Gazetesi’ne değerlendirmede bulunan Ata Yatırım Portföy Yönetim Direktörü Samet Zağlı, 2024 yılı için oluşan zayıf dolar beklentisinin altına olan talebi arttırdığını belirtti. Altında yükselişin Aralık ayında da devam edeceğini ve yılın son günlerinde 2000 TL seviyesinin test edilebileceğini bildirdi.

Yatırım Finansman Menkul Değerler Strateji ve Yatırım Danışmanlığı Bölümü Yönetmeni Vahap Taştan, gram altının şu an 1900 TL’den fiyatlandığını söyledi. Ons altının bir süre 2000 dolar seviyesinde tutunmasını koruyabileceğini belirterek, dolar/TL’deki görünüm ve beklentileri hesaplandığında 2024 yılı ilk çeyreğinde gram altında 2000 TL seviyesinin test edilebileceğini söyledi.

Baştürk Finansal Danışmanlık Kurucusu Rıdvan Baştürk ise ons altın ve dolar kurundaki yukarı hareketliliğin gram altını rekor seviyelere çıkardığını bildirdi. Dolar kurundaki yükselişlerin devamını beklediğini ve bu durumun gram altını destekleyeceğini aktardı. Bu nedenle 2000 ve üzeri seviyelerin görülmesinin muhtemel olacağını ifade etti.

Uzman isimlerden gelen değerlendirmeler ons altın ve dolar/TL fiyatına göre hesaplanan gram altında çok yakın bir zamanda 2000 TL seviyesinin görüleceği yönünde oldu.

GCM Yatırım Banner

Gram altın, ons altın ve dolar/ TL kurunun güncel durumuna baktığımızda, yazım sırasında gram altın 1895 TL’den, ons altın ise 2039 dolardan işlem görüyor.

Dolar/TL kuru ise yazsım sırasında 28,90 TL’den seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın