Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Graınturk Tarım’dan Lisans Başvurusu Açıklaması

Graınturk Tarım, bağlı ortaklığı olan Grain Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk hakkında alınan yönetim kurulu kararını duyurdu.
Graınturk Tarım’dan Lisans Başvurusu Açıklaması
Yorum

Graınturk Tarım A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamada, bağlı ortaklığı Grain Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş.’nin Kırıkhan Şubesi’nin lisans başvurusu hakkında bilgilendirme yaptı.

Söz konusu şirketin 10.05.2023 tarih ve 2023 / 8 numaralı Yönetim Kurulu Kararına istinaden, Gazi Mah. Alparslan Türkeş Bulvarı N 73 Kırıkhan / HATAY adresinde Grain Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş. Kırıkhan Şubesi olarak Platinyum Tesislerinde Lisanslı Depoculuk faaliyeti gösterebilmesi için lisans başvurusu yapılmasına karar verildiği bildirildi.

Lisans alımına yönelik olarak denetim ve gözetimlerin başlaması için Ticaret Bakanlığı’na başvuru yapıldığı ve sürecin devam ettiği açıklandı.

Graınturk Tarım, bu sabah yayımladığı finansal raporuna göre 2023 ilk çeyreğinde 202,4 milyon TL gelir, 19,8 milyon TL net dönem karı bildirdi. Net karda yıllık bazda yüzde 56 oranında düşüş gerçekleşti.

Son günlerin en başarısız halka arzlarından olan şirketin GRTRK koduyla işlem gören hisseleri bugün de taban yaptı. Hisseler 20,44 liraya kadar inerek, 32,2 zirvesinden keskin düşüşünü devam ettirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu