Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

GPD’den Deprem Bölgesi Gıda Yardımlarına Dair Açıklama

Gıda Perakendecileri Derneği, depremden etkilenen illere yapılan gıda yardımlarına dair açıklama yaptı. Detaylar haberde;
GPD’den Deprem Bölgesi Gıda Yardımlarına Dair Açıklama
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ulusal ve yerel organize gıda perakendecileri ile gıda servis zincirlerinin temsilcisi konumundaki Gıda Perakendecileri Derneği’nden (GPD) deprem açıklaması geldi. Açıklamada, depremden etkilenen illere yapılan gıda yardımlarına dair bilgiler verildi.

GPD’den bugün yapılan yazılı açıklamada deprem bölgesindeki depremzedelere yardımların ulaşmaya başladığı belirtildi.

GPD: İş Birliği Halinde Bölgeye Yardımlar Ulaşıyor

Kahramanmaraş merkezli art arda meydana gelen depremlerden ve yaşanan kayıplardan dolayı derin üzüntü içinde olunduğunun belirtildiği açıklamada, dernek ve üyesi kuruluşların, bu zor dönemde halkın ihtiyaçlarını en hızlı şekilde karşılayabilmek adına seferber olduğu belirtildi.

Dernek üyelerinin başta AFAD ve diğer devlet kurumları olmak üzere, valilikler, yerel idareler, kaymakamlıklar ve diğer yardım kuruluşlarıyla koordinasyon ve iş birliği halinde bölgeye yardımlarını ulaştırmaya başladığı bildirildi.

Gıda Perakendecileri Derneği’nden yapılan açıklamada, dernek ve üyesi kuruluşların, ihtiyaçların hızlıca karşılanması için halkın yanında olduğu belirtildi.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @gpd_org

Yetkili kurumların açıkladığı ve talepleri ilettiği ihtiyaç kalemlerinin tüm üyelerle hızlıca paylaşılmakta, toplanan ihtiyaçların bölgeye ulaştırılmak üzere gerek üyelerin kendi imkanlarıyla gerekse merkezi lojistik desteğiyle yola çıkarılmakta olduğunun bilgisi verildi.

“Perakende Sektörü Üzerine Düşeni Yapmaya Hazır”

Açıklama metninde, böylesi büyük ölçekli bir olayda tüm milletimiz gibi perakende sektörünün de üzerine düşen vazifeleri yerine getirmekte her zaman hazır konumda olduğuna dikkat çekildi.

Bölgenin ihtiyaçlarının hızlıca giderilmesi, en temel ihtiyaç olan gıdanın kesintisiz sağlanması ve halkın bu zor koşulları en kısa sürede atlatabilmesi için kamu kurumlarıyla etkin iletişim ve iş birliklerinin sürmekte olduğu vurgulandı.

Açıklamanın son kısmında ise “Bu tür acı olayların yeniden yaşanmamasını umarak hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz” ifadelerine yer verildi.

Depremde Acı Tablo Büyüyor

Bugün deprem bölgesini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 8 bin 574’e, yaralı sayısının 49 bin 133’e, yıkılan bina sayısının ise 6 bin 444’e çıktığını açıkladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın