Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gözde Şirket Gaza Bastı! Gözünü İngiltere ve Galler’e Dikti

Borsa İstanbul’da SISE koduyla işlem gören Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları, yeni şirket kurduğunu ve pay geri alımı yaptığını açıkladı. İşte detaylar;
Gözde Şirket Gaza Bastı! Gözünü İngiltere ve Galler’e Dikti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (SISE), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni şirket kuruluşuna ve pay geri alımına yönelik açıklama yaptı. Şirket, dış ticaret operasyonlarının etkin bir şekilde yürütülmesi amacıyla, sermayesine SISE tarafından yüzde 100 oranında iştirak edilen şirketin kuruluş işlemlerinin tamamlandığını bildirdi.

KAP üzerinden paylaşılan duyuruda, 350.000 GBP sermayeli İngiltere ve Galler’de yerleşik, Sisecam UK Limited unvanlı şirketin kurulduğu belirtildi.

Şişecam, diğer açıklamasında şirket paylarının geri alındığını duyurdu. 26 Şubat 2021 tarihli Yönetim Kurulu kararıyla başlatılan, 30 Haziran 2022 tarihli Yönetim Kurulu kararıyla devam edilmesine karar verilen pay geri alım işlemi kapsamında işlem yapıldığını kaydetti.

2 Kasım 2023 tarihinde 47,60 TL – 47,94 TL fiyat aralığından 654.000 adet payın geri alındığı, şirketin sahip olduğu SISE paylarının 48.292.946 adede (şirket sermayesine oranı yüzde 1,58) ulaştığı ifade edildi.

SISE, 2 Kasım’da kapanışını yüzde 0,2 artışla 47,6 TL’den yaptı. Hissede haftalık yüzde 0,5 artış, aylık yüzde 12,8 oranında değer kaybı görüldü. Yıllık artış ise yüzde 46,8 seviyesinde.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın