Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gözde Kripto Para Değerini Yüzde 170 Artırdı! Neler Oluyor?

Dijital kimlik belirleme sürecini yeniden tanımlamak amacıyla piyasaya sürülen Worldcoin, son dönemdeki fiyat hareketleri ile baş döndürüyor. Detaylar haberde;
Gözde Kripto Para Değerini Yüzde 170 Artırdı! Neler Oluyor?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Biyometrik doğrulamayla desteklenen blok zinciri tabanlı bir proje olan Worldcoin (WLD), geçen hafta içinde yüzde 170’lik bir artışla 7,48 dolarlık rekor seviyeye ulaşarak yatırımcıların ilgisini çekti. Bu çarpıcı yükseliş, diğer birçok altcoindeki durgun performans ortamında adeta parladı.

Yatırımcılar, bu güçlü fiyat performansının arkasındaki itici güçlere ve yükseliş eğiliminin potansiyeline dair cevaplar ararken kripto analisti Christian Encila merak edilenlere cevap aradı.

Yükseliş Metrikleri ve Yapay Zeka Heyecanı Fiyatı Destekliyor

Worldcoin’in mevcut momentumunu destekleyen çeşitli faktörler var gibi görünüyor. İşlem hacmi yüzde 44 gibi etkileyici bir artışla neredeyse 840 milyon dolara yükseldi ve token, piyasa değerinde 91. sırada yer almasına rağmen hacim olarak ilk 10’a girdi. Güçlü yatırımcı ilgisini gösteren bu verilerin daha fazla büyüme potansiyeline işaret ettiği üzerinde duruluyor.

Worldcoin’in, World App’te günlük 1 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olması önemli ölçüde bir benimseme anlamına geliyor. Ayrıca proje, Worldcoin’in yaratıcısı Sam Altman’ın kurucu ortağı olduğu ünlü yapay zeka (AI) araştırma laboratuvarı OpenAI ile olan ilişkisinin yansıyan ihtişamının tadını çıkarıyor.

Wolrdcoin Son Dönemdeki Güçlü Yükseliş Hareketiyle Dikkat Çekiyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

OpenAI’nin Sora olarak adlandırılan son teknoloji metin-video oluşturucusunun yakın zamanda piyasaya sürülmesi de Worldcoin’e karşı olumlu bir duyarlılık dalgası yarattı.

GCM Yatırım Banner

Encila’ya göre öte yandan Worldcoin’in başarıya giden yolu altınla döşeli değil! Düzenleyici incelemeler büyük önem taşıyor ve iris tarama doğrulama yöntemine ve potansiyel gizlilik ihlallerine gölge düşürüyor.

Avrupa ülkeleri, Arjantin, Kenya ve Hong Kong bu teknolojiyle ilgili endişelerini dile getirerek gelecekte benimsenmesini engelleyebilecek ve projenin uzun vadeli hedeflerini raydan çıkarabilecek düzenleyici engeller olasılığını artırmış durumda.

Alameda’nın Gölgesi Bir Belirsizlik Katmanı Ekliyor

Bir başka belirsizlik katmanı da büyük bir kripto para yatırım firması olan Alameda Research’ten geliyor. Alameda şu anda portföyünün yüzde 33’ünü temsil eden 186 milyon dolar değerindeki WLD tokenlerinin önemli bir kısmını elinde tutuyor.

Bu yatırım, Worldcoin’e olan potansiyel güveni işaret etse de Alameda’nın yakın zamanda diğer kripto para birimlerindeki varlıklarını tasfiye etme geçmişi, WLD ile gelecek planları hakkında şüphe uyandırıyor.

Encila, Worldcoin’in bu zorlukların üstesinden gelip gelemeyeceğini ve kripto pazarının tehlike sularında gezinip gezinemeyeceğini yalnızca zamanın göstereceğini belirtiyor. Proje, etkileyici kullanıcı sayılarına ve OpenAI ile heyecan verici bir ilişkiye sahip olsa da, düzenleyici kaygılar ve Alameda’nın amaçlarıyla ilgili soruların önemli riskler oluşturduğuna dikkat çekiyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.