Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Göstergeler Yükselişte! Patlayacak Sıradaki Coin mi Olacak?

Popüler meme coin Shiba Inu'nun fiyatı, SHIB zincir üstü ölçümlerinin yükselişe geçmesiyle iyileşmeye hazır görünüyor. Fiyat ne olacak? Detaylar haberde;
Göstergeler Yükselişte! Patlayacak Sıradaki Coin mi Olacak?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçen ay boyunca hem bireysel hem de büyük cüzdan yatırımcıları tarafından gerçekleştirilen Shiba Inu (SHIB) token birikimine bağlı olarak varlığın, son dönemdeki fiyat artışlarını daha da uzatabileceği belirtiliyor. FXStreet analiz ekibi SHIB’i analiz ederken meme coinin yatırımcılarını umutlandıracak bazı tespitlerde bulundu.

Tokenın giderek artan bir şekilde satın alınması, borsalardaki arzda yaşanan düşüşle bir araya gelerek meme coin üzerindeki satış baskısını azalttı. Shiba Inu, haber yazımı esnasında 0,00000962 dolardan işlem görürken haftalık bazda yüzde 4 civarında bir kazanç elde etmiş durumda.

SHIB Zincir Üstü Ölçümleri Yükseliş Görünümünü Destekliyor

Kripto takip platformu Santiment’in verilerine göre SHIB’in borsalardaki arzı geçen ay boyunca azaldı. Borsalardaki SHIB token arzı 12 Kasım’dan bu yana yüzde 0,51 puan düşerek yüzde 8,36’dan yüzde 7,85’e geriledi. Genel olarak, borsalardaki arz azaldığında varlık üzerindeki satış baskısının azalması beklenmektedir.

Veriler, aynı zaman diliminde SHIB borsa çıkışlarında da büyük artışlar olduğunu gösterdi. Bu çıkışların, borsa platformlarındaki SHIB rezervlerini azalttığı ve muhtemelen meme coinin kazanımlarını desteklediği belirtiliyor.

SHIB Borsa Verileri
Kaynak: Santiment

Meme coinin son bir aydaki birikimine gelince, Santiment verileri dört farklı gruptaki SHIB yatırımcılarının (10 bin ila 100 milyon SHIB tokenı elinde tutan) kripto para birimindeki varlıklarını artırdığını gösteriyor.

GCM Yatırım Banner

Varlığın birikiminin genel olarak bir yükseliş işareti olarak kabul edildiğine ve bunun borsalardaki SHIB arzındaki düşüşle birleştiğinde meme coinin fiyatının daha da artabileceğine işaret ettiğine dikkat çekiliyor.

SHIB’in yatırımcılar arasındaki ilgi ve benimsenmesini belirlemek için kullanılan bir diğer önemli gösterge olan ağ büyümesi de Shiba Inu fiyatında bir toparlanmaya işaret etti.

Shiba Inu’nun ağ büyümesinin, 30 günlük zaman diliminde görülen fiyat artışıyla tutarlı olmasının, ağ büyümesinde yükseliş veya düşüş yönünde bir sapma bulunmamasının Shiba Inu’nun mevcut fiyat eğilimini desteklediği belirtiliyor.

SHIB Ağ Büyümesi
Kaynak: Santiment

Shiba Inu, Shibacals ile Fiziksel Ürünlere Giriyor

Shiba-Inu temalı projenin baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, hafta sonunda yaptığı açıklamada, Shiba Inu’nun Web3 şirketlerine yardımcı olan ve fiziksel ürünler üreten bir firma olan Shibacals ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Shibacals kısa bir süre önce Amerikalı rapçi ve söz yazarı Trevor George Smith Jr olarak bilinen Busta Rhymes ile ortaklık kurdu. Ortaklık Chooky isimli koleksiyon ürünlerinin üretimini hedefliyor. Shytoshi, X sosyal medya platformundaki hesabı üzerinden kısa süre önce yaptığı bir paylaşımda bu gelişmeyle ilgili tweet attı.

Shiba Inu’nun fiziksel ürünlere genişlemesiyle ilgili haberler, SHIB’in özellikle hafta sonu fiyat artışlarını desteklemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın