Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Göstergeler Yükselişte! Bu Meme Coin Hızlı Toparlanabilir!

Kripto pazarındaki genel geri çekilmeden etkilenen Dogecoin için zincir üstü ölçümler yeni bir toparlanmaya işaret ediyor. Detaylar haberin devamında;
Göstergeler Yükselişte! Bu Meme Coin Hızlı Toparlanabilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasası, ekonomik veriler açısından sakin geçmesi beklenen yeni bir haftaya giriş yaptı. ASTR, STX gibi birkaç altcoin dışında kripto pazarında genel bir geri çekilme gözlemlenirken en büyük meme coin konumundaki Dogecoin’in (DOGE) de bundan nasibini aldığı görülüyor.

Özellikle Dogecoin bireysel tüccarlarının DOGE varlıklarını artırmış olmasının meme coinin fiyat toparlanmasını sağlayabileceği belirtiliyor.

Aralık ayında DOGE tutan büyük cüzdan adresleri varlıklarını elden çıkarırken düşüş sırasında bireysel tüccarlar DOGE tokenlarını topladı.

DOGE fiyatının şu anda önemli bir destek bölgesinin üzerinde olduğunu belirten FXStreet analistleri, meme coinin muhtemelen 0,1000 dolar seviyesini tekrar hedeflemeye hazırlandığına dikkat çekti.

Ayrıca, zincir üstü DOGE göstergelerinin yükseliş eğiliminde olmasının varlıktaki toparlanma tezini desteklediği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Dogecoin Zincir Üstü Ölçümleri Toparlanmayı Destekliyor

Analistler özellikle zincir üzerindeki üç ölçümün, meme coin’in fiyatında bir toparlanmayı desteklediğini belirtmekte: Aktif adresler, DOGE dağılımı ve işlem hacmi.

Santiment verilerine göre Dogecoin’in aktif adresleri ve işlem hacminde yükseliş yönünde bir eğilim mevcut. DOGE fiyatı 10-18 Aralık tarihleri arasında düşerken aktif adresler tırmanışa geçti, işlem hacminde de benzer bir eğilim gözlemlendi.

Her iki göstergedeki artışın doğrudan kar alımına bağlanamayacağı, ancak DOGE fiyatının 10-18 Aralık tarihleri arasında yüzde 12 oranında gerilediği belirtilirken yükseliş eğiliminin, piyasa katılımcılarının varlığa yönelik talebinin arttığının bir işareti olabileceği üzerinde dururuluyor.

Aynı zaman diliminde, DOGE’u elinde bulunduran büyük cüzdan adreslerinin varlıklarını elden çıkarmasının ve daha küçük bireysel yatırımcılar arasında dağıtmasının, muhtemelen aktif adreslerdeki ve işlem hacmindeki artışa katkıda bulunan bir başka faktör olduğu ifade edilmekte.

DOGE Aktif Adresler ve Fiyat Metriği
Kaynak: Santiment

1 ila 18 Aralık tarihleri arasında, DOGE bireysel cüzdan adres grupları tokenı toplarken aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi büyük cüzdan sahipleri varlıklarını elden çıkardı. Bu durumun, varlığın fiyatında olası bir toparlanmanın bir başka göstergesi olduğunun altı çiziliyor.

DOGE Cüzdan Adresleri Metriği
Kaynak: Santiment

DOGE Fiyatının 1 Doların Üzerine Çıkması Bekleniyor

Kripto analitik platformu IntoTheBlock verilerine göre DOGE fiyatı 0,073 dolar ila 0,085 dolar arasındaki ana destek bölgesinin üzerinde bulunuyor. DOGE fiyatı, haber yazımı itibarıyla 0,089 dolar civarında seyrediyor. Mevcut fiyatla, DOGE’u tutan cüzdan adreslerinin yaklaşık yüzde 78’i gerçekleşmemiş kazanç pozisyonunda bulunuyor.

Analistler, DOGE fiyatının 0,092 dolar ila 0,097 dolar aralığında önemli bir dirençle karşı karşıya olduğunu söylerken bu direncin desteğe çevrimesiyle meme coinin 1 dolar seviyesine yeniden ziyaretinin muhtemel olduğunu ifade ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.