Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gösterge Alarm Veriyor: O Altcoin Yılın En Düşük Fiyatına Dönebilir!

Vasil güncellemesini başarıyla tamamlayan Cardano son dönemin en zayıf performans gösteren altcoinlerinin başında geliyor. Fiyat şimdi nereye gidecek?
Gösterge Alarm Veriyor: O Altcoin Yılın En Düşük Fiyatına Dönebilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kurucusu Charles Hoskinson’ın, FTX iflasıyla yaşanan gelişmelerin kripto sektörüne vurulan son darbe olduğunu söylemesiyle gündeme gelen Cardano (ADA) son haftalarda zayıf bir fiyat performansı sergiliyor. Vasil güncellemesi sonrası beklenilen etkiyi kısa vadede gösteremeyen kripto varlığın fiyatının yakın vadede nereye gideceği merak ediliyor.

Blokzincirin akıllı sözleşme platformu olan Plutus üzerindeki akıllı sözleşme sayısının, bu yılın başından itibaren yüzde 300 artması gibi olumlu gelişmeler de henüz ADA’yı canlandırmış değil.

ADA için Tehlike Sinyalleri

Kripto para birimindeki mevcut zayıflık işaretleri, fiyatın 2021 yılının en düşük seviyesine geri dönme riskini ortaya çıkarıyor.

ADA fiyatı için dikkat edilmesi gereken bazı önemli veriler şöyle sıralanıyor:

  • Piyasa değeriyle 9. sırada yer alan kripto para biriminin fiyatı son 7 günde yüzde 1.06 oranında düşüş gösterdi.
  • ADA, Ethereum (ETH) ve amiral kripto para Bitcoin’e (BTC) karşı da zayıfladı.
  • ADA’nın fiyatı 2021’deki düşük seviyelerin altına düşme riskiyle karşı karşıya bulunuyor.

Bu hafta, Cardano fiyat hareketleri için pek olumlu bir hafta olmadı. CoinMarketCap, altcoin fiyatının son 7 gün içinde yüzde 1.06 düştüğünü gösteriyor.

GCM Yatırım Banner

Diğer yandan son 24 saat, ADA’nın fiyatı yüzde 0.35 arttığı için olumlu bir fiyat hareketi dönemi oldu. Sonuç olarak, ADA’nın fiyatı şu anda 0.3170 dolar civarında işlem görüyor.

ABD doları karşısında güçlenmesine rağmen fiyat, kripto piyasasının liderleri konumundaki BTC ve ETH karşısında sırasıyla yüzde 1.06 ve yüzde 0.62 oranında zayıflık sergiledi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Yatırımcılar ayıların fiyat üzerindeki baskısının ne durumda olduğunu merak ediyor. Ayılar, Ethereum’un en önemli alternatifleri arasında gösterilmesi nedeniyle “Ethereum katili” olarak nitelendirilen ADA’nın haftalık grafiğinde görülebileceği üzere fiyatı aşağı çekiyor. Haftalık 9, 20 ve 50 EMA (üstel hareketli ortalama) çizgilerinin göreli konumları da aşırı bir düşüşe işaret eden göstergeler olarak beliriyor.

Şu anki duruma bakıldığında, haftalık 9 EMA’nın, haftalık 20 EMA çizgisinin altında konumlandığı görülüyor. Ayrıca 20 EMA çizgisi, haftalık 50 EMA çizgisinin alt kısmında yer alıyor.

Boğalar Bu Kanalı Koruma Mücadelesinde!

Kripto para birimi üzerindeki söz konusu düşüş baskısı, fiyatın Ocak 2021 dönemindeki düşük seviyelere yaklaşmasına neden oldu. ADA’nın fiyatı güncel duruma göre 0.3093 dolar ile 0.3943 dolar noktaları arasında işlem görmeye devam ediyor. ADA tablosuna giren satın alma hacminden de görüleceği üzere, boğalar, kripto varlığı yukarıda belirtilen kanalda tutabilmek adına sıkı bir mücadele veriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

ADA’nın günlük grafiğini yakınlaştırdığımızda, altcoin fiyatının, onu desteğe çevirmek için günlük 9 EMA seviyesinin üzerine çıkmaya çalıştığını görüyoruz. Dünkü kripto ticaret seansı, ADA’nın fiyatının seviyenin üzerinde kapandığını gördü. Ancak ayıların, onu seviyenin altına çekmeye çalıştığı görülüyor.

Gün Kapanışına Dikkat Edilmeli!

Bugünün işlem seansının nasıl sonlanacağı ADA’nın gideceği yönün belirlenmesi adına büyük önem teşkil ediyor. ADA’nın gün sonunda 9 EMA’nın üzerinde kapanıp kapanmayacağı, ayıların kripto para birimini fiyat kanalının altına çekip çekemeyeceğinin belirleyicisi olacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.