Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Görme Engellilerin Zamanı Yakalamasını Sağlayan İlk Akıllı Saat!

Görme engellilere özel akıllı saat olarak tanımlanan Dot Smartwach, Braille alfabesiyle oluşturulan dünyanın ilk akıllı saattir. İşte detaylar;
Görme Engellilerin Zamanı Yakalamasını Sağlayan İlk Akıllı Saat!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Görme engelliler için akıllı saat, DOT Braille Smartwatch, gündelik yaşamda ve iş hayatında dezavantajlı hale getirmiş olduğumuz bireyleri teknolojiyle buluşturarak, hayatlarını kolaylaştırıyor. Dünya genelinde görme yetisini kaybetmiş 285 milyonun üzerinde insan bulunuyor. Görme engellilere özel akıllı saat, bu bireylerin tamamına ulaşamasa da bir kısmının hayatını kolaylaştırmayı ve bu insanların teknolojiyle buluşmalarını sağlıyor.

Bazılarımız ise görme, işitme, yürüme ve zihinsel engelli bireylerin yoluna taş koyarak, hayata karşı dezavantajlı hale getiriyoruz. Bazı firmalar da bu bireyler için özel olarak üretmiş oldukları eşyaları fahiş denebilecek bir fiyat etiketiyle satışa sunuyorlar. Ancak Braille alfabeli, görme engelliler için tasarlanmış dünyanın ilk akıllı saati, uygun denilebilecek bir fiyatla huzurlarınıza geliyor.

İşte görme engellilere özel akıllı saat;

Görme Engelliler için Tasarlanan Akıllı Saat Engelleri Ortadan Kaldıracak!

Görme Engelliler için Tasarlanan Akıllı Saat Engelleri Ortadan Kaldıracak!Görme engelli bireyler, dünya nüfusunun hatırı sayılır bir dilimini oluşturuyorlar. Elbette ki görme engellilerin dışında, toplum içerisinde dezavantajlı hale gelen birçok birey bulunuyor. Fakat şimdilik görme yetisini kaybetmiş 285 milyon insan için özel olarak tasarlanan bir akıllı modelini huzurlarınıza getiriyoruz. Güney Koreli DOT adındaki teknolojik cihaz üreticisi, Braille alfabeli akıllı saat modelini bizlerle buluşturarak hem dünyada bir ilke imza atıyor hem de engelleri kaldırmayı başarıyor.

DOT Braille Akıllı Saat modeli sayesinde, gelen mesajları Braille alfabesiyle okuyabilecek, aynı zamanda diğer akıllı saat sahiplerinin gerçekleştirmiş oldukları işlemlerin birçoğunu da gerçekleştirebilecekler. Bu arada tamamlanmayı bekleyen bir proje olmasına rağmen, 2017 yılının Temmuz ayında piyasaya sürülmesi beklenen yaklaşık 700 liralık dünyanın ilk akıllı bastonu WeWalk da ilginizi çekebilir.

GCM Yatırım Banner

Görme Engellilere Özel DOT Akıllı Saati ile Neler Yapılabilir?

Görme Engellilere Özel DOT Akıllı Saati ile Neler Yapılabilir?Peki, görme engelliler için tasarlanan bu akıllı saatin teknik özellikleri nelerdir? Cannes Lions ve London International Awards yarışmalarında yenilikçi tasarım ödüllerinin sahibi olan DOT Akıllı Saat modeli, Güney Koreli Eric Ju Yoon Kim tarafından tasarlanıyor. Üniversitede görme engelli sınıf arkadaşını gördükten sonra, bu dezavantajlı bireyler için herhangi bir yenilik yapılmadığını düşünen Yoon Kim, DOT ile birlikte benzersiz bir projeye imza atıyor.

Şık tasarımının yanı sıra Bluetooth bağlantısı sayesinde de akıllı telefonlarla etkileşime geçen, aynı zamanda da sosyal medya, mesaj ve arama uyarıları da veren bu akıllı saat, bünyesinde barındırmış olduğu iki adet düğme sayesinde de bu uyarılara rahatlıkla cevap verebilmeyi sağlıyor. Alüminyumdan oluşan hafif ve dayanıklı yapısının yanı sıra güçlü piliyle de 7 saatlik kesintisiz kullanıma olanak tanıyor.

Görme Engelliler için Tasarlanan Akıllı Saatin Fiyatı

Görme Engelliler için Tasarlanan Akıllı Saatin FiyatıBluetooth, Messenger ve Maps gibi uygulamalara entegre edilen bu görme engellilere özel akıllı saatten şimdilik 140 bin adet üretildi. Anrea Bocelli ve Steve Wonder gibi müzik dünyasının ünlü isimlerinin yanı sıra sporcu Henry Wanyoike tarafından da desteklenen DOT Braille Akıllı Saat modelinin ilk 100,000 adeti Mart ayından itibaren sahiplerinin olacak.

2016 YILININ EN ÇOK SATAN AKILLI SAATLERİ İÇİN TIKLAYIN.

Kalan 40,000 adet ise 2017 yılının sonraki aylarında satışa sunulacak. Aynı zamanda DOT Tablet ve DOT Mini gibi projelerle de ATM, tren ve otobüs istasyonlarında da görme engellilerin engellerini kaldırmayı amaçlıyor. Şimdilik sadece İngilizce ve Korece dil seçenekleriyle satışa sunulan Braille alfabeli dünyanın ilk akıllı saati 320 dolarlık fiyat etiketiyle sahiplerini bekliyor.

Görme engellilere özel DOT akıllı saatinin tanıtım videosu;

Şimdilik bu proje görme engelli vatandaşları ilgilendiriyor olsa da umuyoruz ki ileriki dönemlerde de toplum içinde dezavantajlı duruma düşürülen diğer engelli bireyler için de yüz güldüren projeler piyasaya sürülecek. Peki, engellilere özel olarak üretilen bu akıllı saat sizce engelleri kaldırabilir mi?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.