Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Google’ın Kaldırılan “Resmi Görüntüle” Seçeneğine Yeni Çözüm Getirildi!

Google’ın görsel aramasında kullanıma kapattığı resim görüntüleme seçeneğini eklenti ile kullanmak mümkün hale geldi.
Google’ın Kaldırılan “Resmi Görüntüle” Seçeneğine Yeni Çözüm Getirildi!
Yorum

Bilindiği üzere Google geçtiğimiz günlerde görsel aramalarında “Resmi Görüntüle” seçeneğini kaldırmıştı. Görsellerde arama yapan milyonlarca kullanıcının işini zorlaştıran bu karar tepki görmüştü.

Google almış olduğu radikal karara sebep olarak Getty Images ile yaptığı anlaşmayı göstermişti. Yapılan açıklamada kullanıcıların telif hakkı içeren görselleri kolayca kaydetmesinin önüne geçilmek istendiği belirtilmişti. Yine de resimleri kaydetmek isteyen kullanıcılar için çeşitli yollar mevcut olmakta.

Chrome Eklentisi ile Seçenek Geri Getiriliyor

Chrome Eklentisi Secenek Geri Geliyor

Google görsellerini kaydetmek için farklı yollar olsa da, bir geliştirici bu işlevi eskisi gibi kullanmamıza olanak sağlayacak bir yazılım geliştirdi. Eğer tarayıcı olarak Chrome kullanıyorsanız görsellerde karşınıza çıkan resimleri eskisi gibi bilgisayarınıza kaydetmek mümkün.

Arama ekranında “Resmi Görüntüle” sekmesini aktif edecek eklentiyi Chrome mağazasından indirebilirsiniz. Eklentinin orjinal sekmeye göre tek farkı ise resimleri farklı sekmede açıyor olması. Eklenti Windows, Mac OS ve Chrome OS işletim sistemlerinde sorunsuz şekilde kullanılabiliyor. “Resmi Görüntüle” seçeneğini yeniden kullanabilmek için gerekli eklentiyi buradan indirebilirsiniz.

Videoda eklentinin nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu