Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Google’da NFT ve Metaverse Kelimeleri Daha Az Aranıyor

Google Trendler verileri, yılın başından bu yana, NFT ve metaverse ilgisinin azaldığını gösteriyor. Detaylar geliyor...
Google’da NFT ve Metaverse Kelimeleri Daha Az Aranıyor
HABER GİRİŞ

Metaverse ve NFT anahtar kelimeleri için dünya çapında arama ilgisi 2021’in son çeyreğinde patlama yaşarken, Google Trends verileri, bu yükselişin Şubat itibariyle durduğunu gösteriyor.

Google Trendler, son 12 aydaki metaverse aramalarının Ekim-Aralık 2021 arasında ivme kazandığını ortaya koyuyor. Ancak bu yılın başından itibaren arama ilgisinin düştüğü görülüyor.

Metaverse ve NFT aramaları
Kaynak: Google Trendler

Verilere göre metaverse anahtar kelimesi dışında, dünya çapındaki NFT aramasının da bu yıl düşüşe geçti, Bununla birlikte NFT’deki düşüş, geçen yıl rekor seviyeye ulaştı ve 2022’de keskin bir şekilde azaldı.

Son 12 ay içerisinde metaverse aramalarının en çok yapıldığı ülke Türkiye oldu. Türkiye’yi bu alanda Çin ve Singapur takip etti.

Metaverse en çok aranan ülkeler
Kaynak: Google Trendler

Aralık ayında, NFT için küresel arama ilgisi ilk kez kriptoyu geçmişti. Bunun dışında, NFT pazaryeri OpenSea’deki aylık işlem hacmi de Ocak ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

GCM Yatırım Banner

Anahtar kelime arama hacmindeki artış ve işlem hacmi, NFT’lerin ana akımın takibinde olduğunu gösteriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın