Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Google, Finans Kategorisine Kripto Para Fiyatlarını Ekledi

Google, Finans bölümü içerisinde kripto para fiyatlarını vermeye başladı.
Google, Finans Kategorisine Kripto Para Fiyatlarını Ekledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Google, Finans alanında arama yapan kullanıcılara artık kripto para fiyatlarını da aktarmaya başladı. Teknoloji devi tarafından sağlanan bir veri sitesi olan Google Finans, artık özel bir “kripto” alanına sahip. finance.google.com alanında sekmelere bakıldığında kripto paralar için özel bir bölüm oluşturulduğu görülüyor.

“Kripto” başlıklı bölüm artık geleneksel hisse senedi ve döviz piyasalarının yanı sıra “Piyasaları Karşılaştır” kategorisinde yer alıyor. Bu bölümde Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimleri için temel fiyatlandırma bilgilerine yer veriliyor.

Google Gerçek Zamanlı Kripto Bilgisi Veriyor

Google Gerçek Zamanlı Kripto Bilgisi Veriyor
Kaynak: Google

Google’ın farklı konularda arama yapan kullanıcılar için özel bölümleri bulunuyor. ABD, Asya ve Avrupa piyasaların yanı sıra döviz kurları da buradan kullanıcılara aktarılıyor. Bu kategoriler arasına kripto fiyatları da eklendi.

Şu anda, Google Finans’ın yalnızca sınırlı sayıda kripto para birimini sunduğu görülüyor. Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin cash, kripto sekmesine tıklandığında varsayılan coinler olarak görüntüleniyor. İlerleyen günlerde daha fazla kripto para birimine bu bölümde yer verilmesi bekleniyor.

Bitcoin, öncelikle varlığın kurumsal olarak benimsenmesiyle birlikte bu yıl her zamankinden daha yüksek seviyelere yükseldi. Tesla, MicroStrategy, Square gibi şirketlerin son dönemde yaptığı alımlar, kripto paranın değer kazanmasında önemli rol oynadı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%