Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Goodyear’ın Kredi Derecelendirmesi Açıklandı

Kredi derecelendirme kuruluşu JCR Avrasya, Goodyear Lastikleri Türk A.Ş.'nin uzun vadeli ulusal kurum kredi rating notunu "AA+ (tr)" olarak kaydetti. Detaylar haberde..
Goodyear’ın Kredi Derecelendirmesi Açıklandı
HABER GİRİŞ

Kredi derecelendirme kuruluşu JCR Eurasia Rating (JCR Avrasya), Goodyear Lastikleri Türk Anonim Şirketleri’ne yönelik yaptığı değerlendirme sonuçlarını yayımladı. Bilgililer Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşıldı.

Buna göre JCR Avrasya, Goodyear’ın uzun vadeli ulusal kurum kredi rating notunu “AA+(tr)” olarak açıkladı. Görünümü ise stabil bırakıldı.

Şirketin, kısa vadeli ulusal kurum kredi rating notu” J1+ (tr)” olarak belirlenirken, görümü stabil olarak kayıtlara geçti. Ayrıca uzun vadeli uluslararası yabancı para kurum kredi rating notu ile uzun vadeli uluslararası yerel para kurum kredi rating notu “BB/ negatif görünüm” olarak kaydedildi.

KAP üzerinden yapılan açıklamada şirket değerlendirilirken esas alınan hususlar, 2021 yılı ve 2022’nin üç çeyreği itibarıyla satış adetlerinde gerçekleşen toparlanma, hasılatta görülen istikrarlı artış, 2022 üçüncü çeyrek itibarıyla güçlü finansal kaldıraç profili ve  yönetim uygulamalarındaki şeffaflık olarak belirtildi.

Bunların yanında diğer hususlar ise şu şekilde açıklandı:

GCM Yatırım Banner

“Yabancı para kısa pozisyonu, ham madde fiyatlarındaki dalgalanmalar ve üretim maliyetlerindeki artışın karlılık göstergelerini etkileme potansiyeli, yoğun rekabet ortamı, Global resesyon ve Ukrayna Rusya savaşı kaynaklı jeopolitik risklerin oluşturduğu belirsizlik ile küresel parasal sıkılaştırmanın büyüme görünümü üzerinde oluşturduğu aşağı yönlü riskler.”

Paratic Piyasalar Goodyear Grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bu gelişmelerin yanında Goodyear’ın hisselerine göz attığımızda günlük bazda yüzde 1.38’lik, haftalık bazda yüzde 4.66’lık, aylık bazda yüzde 15.83’lük ve yıllık bazda ise yüzde 141.71’lik yükselme kaydedildi.

Goodyear’ın  hisseleri dün kapanışı 21.72’den yaptı. Saat 17:11 itibarıyla 0,64’lük artış ile 21.86’dan işlem gördü. Gün içinde en düşük 21.84’ü, en yüksek ise 21.88’i kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.